Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte jizvu a nevíte, jak se jí zbavit?

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Pacient, kterému se na kůži vytvoří po zranění nebo i po očkování jizvy – ztluštělé, vystouplé nad povrch kůže - má problém Jedná se sice spíše o kosmetický problém, ale ten může dojít až tak daleko, že pacienti končí kvůli odstranění jizvy u plastického chirurga.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Paradoxně se může stát, že po odstranění původní jizvy se vytvoří jizva větší. V tomto závažném případě je nezbytné vyhledat lékaře homeopata, který pacientovi vybere tzv. terénní lék a pomůže organizmu změnit reaktivitu a zmírnit tyto jizevnaté procesy. Bohužel ani po homeopatické léčbě většinou nedojde k úplnému vymizení jizvy, uvolní se ale podkožní srůsty, jizva se dostane do úrovně kůže, vybledne, výrazně se zmenší. Navíc homeopatická léčba zabrání tomu, aby se každé další zranění už nehojilo touto tzv. keloidní jizvou.

Je ale dobré, zvláště při chirurgickém zákroku, podávat homeopatické léky jako prevenci proti vzniku keloidní jizvy, a to zejména u pacientů, kteří mají k tvorbě keloidních jizev sklony.

Homeopatická doporučení jsou následující:

  • Prevence tvorby keloidní jizvy: u řezných ran jakéhokoliv původu podáváme lék Staphysagria  15 C 2x denně 5 granulí, Arnica montana 9 C 3x denně 5 granulí a Graphites 15 C 1x denně 5 granulí, až do zhojení jizvy.
  • Pacientům s již vytvořenou keloidní jizvou podáváme lék Thuya occidentalis 15 C, 1x denně 5 granulí a lék Graphites 15 C, 1x denně 5 granulí.
  • Má-li pacient celkově nekvalitní vazivo, které se projevuje sklonem k úrazům (vymknutí), problémům s páteří, ochablému držení těla, poruchám růstu nehtů, sklonem k tvorbě jizev je pro něj vhodný homeopatický lék Calcarea fluorica 15 C, 3x denně 5 granulí. Lék působí rovněž na křečové žíly.
  • Silicea je zase homeopatickým lékem pro pacienty, kteří mají křehké kosti a vazivo, jejich kůže rychle ztrácí elasticitu a proto se snadno tvoří vějířky vrásek. Staré jizvy bolí, pacienti jsou celkově zimomřiví, mají ledové ruce a nohy a na nehtech jsou často patrné bílé tečky typické pro nedostatek křemíku v organizmu (doporučuji doplnit konzumací kořenové zeleniny, zvláště ředkviček v dávce 2 polévkové lžíce denně po dobu 6 týdnů).

Jestliže vám výše jmenované preparáty nepomohou, budete muset navštívit lékaře homeopata, který vám nastaví individuální léčbu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 20:51

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze