Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opakované bolesti břicha u dětí

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Bolestí břicha u dětí je celá řada. Mnohé z nich se jednou za čas opakují. Děti často trpí psychogenními bolestmi, nadýmáním, zácpou apod. Pokud lékař vyloučí jakékoli závažné onemocnění, může dítěti v léčbě běžných potíží pomoci i homeopatie.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zde je výčet nejčastěji se opakujících potíží s doporučeními homeopatické léčby:

Nadýmání

  • Trpí-li dítě nadýmáním v oblasti celého břicha, má průjem a špatně snáší mléko a ovoce, potřebuje lék China 9 C, 3x denně 5 granulí.

Pomalé trávení

  • Je-li trávení pomalé a obtížné, dítě má průjem, dožaduje se sladkostí a miluje zmrzlinu, podávejte lék Pulsatilla 9 C 3x denně 5 granulí. Toto dítě je výrazně fixované na rodiče a je velmi mazlivé.

Časté nucení na stolici 

  • Když má dítě časté nucení na stolici, která je částečně pevná a částečně vodnatá, jeho stav se zhoršuje po požití nadměrného množství jídla a jeho jazyk je často potažen bělavým povlakem, podáváme lék Antimonium crudum 9 C, 3x denně 5 granulí.

Nadýmání, zácpa

  • Při nadýmání, zácpě a neúčinném nucení na stolici, které se zlepšuje teplem a v klidu, podáváme lék Nux vomica 9 C, 3x denně 5 granulí. 
  • Nadýmání v oblasti pod pupkem objevující se ihned po jídle; silný, ale rychle uspokojený hlad a chuť na sladkosti jsou příznaky léku Lycopodium 9 C, dávkujeme 3x denně 5 granulí. Takové dítě má většinou ráno i po odpoledním spánku špatnou náladu a rádo si vybírá v jídle. Lék rovněž výborně působí na nechutenství. V případě nechutenství podáváme lék v ředění 5 C, 5 granulí ráno a 5 granulí v 17 hodin odpoledne.

Bolesti psychogenního původu

  • Dítěti, jehož bolesti břicha jsou psychogenního původu, pomůže homeopatický lék Ignatia amara 15 C. Většinou se jedná o dítě ve věku od 6 do 12 let, které již delší dobu trápí bolesti břicha objevující se hned po probuzení, ale i v době jídla, na začátku školního roku nebo dokonce při sportu. Přitom má dítě většinou normální stolici, i když se někdy může objevit i průjem nebo zácpa. Výsledky vyšetření jsou normální, sídlo bolesti je v oblasti břicha, záchvat někdy doprovází bledost. Bolesti se mohou objevit následkem citového šoku, nezpracovaných emocí, mají proměnlivý charakter a jsou doprovázeny pocitem slabosti. Lék podáváme 2-3x denně 5 granulí. 

Bolesti ze strachu a úzkosti

  • Jestliže se bolesti břicha objevují v souvislosti s trémou a úzkostí, například při strachu z písemky, zkoušení, ze zubaře, odběrů krve apod., podejte lék Gelsemium sempervirens 15 C, 2-3x denně 5 granulí. 
  • Argentum nitricum 15 C je lékem pro dítě, které trpí úzkostí, silným neklidem a trémou (zkoušení ve škole), která je doprovázená bolestmi břicha s průjmem. Dítě vyžaduje větší množství sladkostí. Lék podávejte v dávce 5 granulí 2-3x denně. 
  • Jedná - li se o vzteklé, nedůtklivé dítě, které trápí bolesti břicha doprovázené silným nadýmáním a průjmem, potřebuje lék Staphysagria 15 C 2x denně 5 granulí. Obtíže dítěte (i jiné než trávicí) často způsobuje zadržovaný, nevyjádřený hněv nebo frustrace.
  • Nesnesitelné bolesti doprovázené celkovou podrážděností pomůže velmi dobře zklidnit lék Chamomilla 15 C v dávce 2-3x denně 5 granulí. Bolesti se zlepšují nošením a houpáním dítěte.

Pokud vašemu dítěti uvedené léky nepomohou nebo jsou jeho trávicí obtíže jiného charakteru, vyhledejte pomoc lékaře-homeopata.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.8.2020 02:39

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze