Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opakované bolesti břicha u dětí

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Bolestí břicha u dětí je celá řada. Mnohé z nich se jednou za čas opakují. Děti často trpí psychogenními bolestmi, nadýmáním, zácpou, atp. Pokud lékař vyloučí jakékoli závažné onemocnění, může dítěti v léčbě běžných potíží pomoci i homeopatie...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Zde je výčet nejčastěji se opakujících potíží s doporučeními homeopatické léčby:

NADÝMÁNÍ - trpí-li dítě nadýmáním v oblasti celého břicha, má průjem a špatně snáší mléko a ovoce, potřebuje lék CHINA 9 C, 3x denně 5 granulí.

POMALÉ TRÁVENÍ - je-li trávení pomalé a obtížné, dítě má průjem, dožaduje se sladkostí a miluje zmrzlinu, podávejte lék PULSATILLA 9 C 3x denně 5 granulí. Toto dítě je výrazně fixované na rodiče a je velmi mazlivé.

ČASTNÉ NUCENÍ NA STOLICI - když má dítě časté nucení na stolici, která je částečně pevná a částečně vodnatá, jeho stav se zhoršuje po požití nadměrného množství jídla a jeho jazyk je často potažen bělavým povlakem, podáváme lék ANTIMONIUM CRUDUM 9 C, 3x denně 5 granulí.

NADÝMÁNÍ, ZÁCPA - při nadýmání, zácpě a neúčinném nucení na stolici, které se zlepšuje teplem a v klidu, podáváme lék NUX VOMICA 9 C, 3x denně 5 granulí. Nadýmání v oblasti pod pupkem objevující se ihned po jídle; silný, ale rychle uspokojený hlad a chuť na sladkosti jsou příznaky léku LYCOPODIUM 9 C, dávkujeme 3x denně 5 granulí. Takové dítě má většinou ráno i po odpoledním spánku špatnou náladu a rádo si vybírá v jídle. Lék rovněž výborně působí na nechutenství. V případě nechutenství podáváme lék v ředění 5 C, 5 granulí ráno a 5 granulí v 17 hodin odpoledne.

BOLESTI PSYCHOGENNÍHO PŮVODU - dítěti, jehož bolesti břicha jsou psychogenního původu pomůže homeopatický lék IGNATIA AMARA 15 C. Většinou se jedná o dítě ve věku od 6 do 12 let, které již delší dobu trápí bolesti břicha objevující se hned po probuzení, ale i v době jídla, na začátku školního roku nebo dokonce při sportu. Přitom má dítě většinou normální stolici, i když se někdy může objevit i průjem nebo zácpa. Výsledky vyšetření jsou normální, sídlo bolesti je v oblasti břicha, záchvat někdy doprovází bledost. Bolesti se mohou objevit následkem citového šoku, nezpracovaných emocí, mají proměnlivý charakter a jsou doprovázeny pocitem slabosti. Lék podáváme 2-3x denně 5 granulí. 

BOLESTI ZE STRACHU A ÚZKOSTI - jestliže se bolesti břicha objevují v souvislosti s trémou a úzkostí, například při strachu z písemky, zkoušení, ze zubaře, odběrů krve apod., podejte lék GELSEMIUM  SEMPERVIRENS 15 C, 2-3x denně 5 granulí. 

ARGENTUM NITRICUM 15 C je lékem pro dítě, které trpí úzkostí, silným neklidem a trémou (zkoušení ve škole), která je doprovázená bolestmi břicha s průjmem. Dítě vyžaduje větší množství sladkostí. Lék podávejte v dávce 5 granulí 2-3x denně. 

Jedná - li se o vzteklé, nedůtklivé dítě, které trápí bolesti břicha doprovázené silným nadýmáním a průjmem, potřebuje lék STAPHYSAGRIA 15 C 2x denně 5 granulí. Obtíže dítěte (i jiné než trávicí) často způsobuje zadržovaný, nevyjádřený hněv nebo frustrace.

Nesnesitelné bolesti doprovázené celkovou podrážděností pomůže velmi dobře zklidnit lék CHAMOMILLA 15 C v dávce 2-3x denně 5 granulí. Bolesti se zlepšují nošením a houpáním dítěte.

Pokud vašemu dítěti uvedené léky nepomohou nebo jsou jeho trávicí obtíže jiného charakteru, vyhledejte pomoc lékaře homeopata. 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.2.2020 07:21

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze