Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Muzeum historie medicíny

Southern Illinois University School of Medicine ve státě Illinois, USA se jako jedna z mála univerzit může chlubit vlastním muzeem historie medicíny - Pearson Museum. Návštěvníci zde mohou vidět zařízení lékařské ordinace a lékárny z 19. století a mezi exponáty najdou i homeopatickou lékárničku z Diller Drug Store ze Springfieldu, kde kupoval homeopatické léky i Abraham Lincoln (prezident USA v letech 1861-1865, ve Springfieldu žil 17 let s manželkou a dětmi). Název současné exhibice je "Lincolnovci a medicína v polovině 19. století".

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.2.2020 17:28

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze