Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Trávicí potíže dětí

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Trávicí potíže u dětí jsou častým problémem, nejen léta. Jaké trávicí problémy děti nejčastěji trápí ví dětská lékařka-homeopatka, MUDr. Kateřina Formánková. A protože jich je celá řada, rady paní doktorky vám poskytneme v několika na sebe navazujících článích...

Ilustrační foto

Homeopatie nabízí na různé typy trávicích potíží tyto možnosti léčby:

  • Pro dítě, které je velký jedlík, je hyperaktivní a netrpělivé, je vhodný lék NUX VOMICA 9 C, v dávce 3x denně 5 granulí.
  • Trpí-li kojenec nesnášenlivostí mléka a má zelený zpěněný průjem, podáváme lék MAGNESIA CARBONICA v ředění 9 C, 5 granulí 1x – 2x denně (lék je na lékařský předpis).
  • Dítě s křečovitými, prudkými, akutními bolestmi břicha s náhlým začátkem a koncem a s častými průjmy, léčíme lékem COLOCYNTHIS 9 C, 4x denně 5 granulí. Bolest bříška se zmírní stočením do klubíčka.
  • Má-li dítě bolesti bříška, při kterých se bolest zlepšuje ve vzpřímené poloze, nebo se dítě prohýbá dozadu jako luk, podáváme lék DIOSCOREA 9 C, 5 granulí 4x denně (lék je pouze na lékařský předpis).
  • Jestliže dítě zvrací, je mu špatně, má průjem a cítí se lépe po požití malého množství studené vody, podejte mu lék CUPRUM METALLICUM 9 C, 4x denně 5 granulí.
  • Kojenec s pomalým trávením, ublinkáváním a zvracením, které často doprovází zácpa nebo průjem, potřebuje lék CALCAREA CARBONICA 9 C, 2-3x denně 5 granulí. Děti, pro které je Calcarea carbonica vhodná, mívají většinou porodní hmotnost kolem 4 kg, sklony k nadváze a šupiny ve vlasech..
  • Pokud dítě (nejčastěji ve věku od tří do osmi let) často trápí záchvaty tzv. acetonemického zvracení, ale výsledky klinického vyšetření jsou normální, podávejte po lžičkách lék PHOSPHORUS 9 C rozpuštěný v ledové vodě (podáváme roztok 10 granulí v 1 dl vody). Lék je určen pro emotivní děti, které trpí ranním nepotlačitelným zvracením, silnou slabostí a absolutně nic v žaludku nesnesou.
  • Trpí-li dítě nadměrnou tvorbou slin a zvracením, ale po vyzvracení se mu neuleví a má čistý, nepovleklý jazyk, podejte lék IPECA 9 C (10 granulí v roztoku s vodou) po každém zvracení kávovou lžičku.
  • Pokud se dítě dopustí dietní chyby (přejezení, přetížení žaludku příliš rozmanitými potravinami apod.), je mu špatně, zvrací, má žízeň a hodně tlustý bílý povlak na jazyku, podejte lék ANTIMONIUM CRUDUM 9 C, 5 granulí 5x denně.
  • Dítě, které zvrací při požití sebemenšího množství tekutin, má žízeň s chutí na malé množství studené vody a jeho stav se zhoršuje mezi první a třetí hodinou ranní, potřebuje lék ARSENICUM ALBUM 9 C, 5granulí 3x denně.

Mějte na paměti, že při opakujících se či déletrvajících potížích je nezbytné provést klinické vyšetření a vyloučit závažnou diagnózu.

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 04:45

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze