Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Trávicí potíže dětí

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Trávicí potíže u dětí jsou častým problémem, nejen léta. Jaké trávicí problémy děti nejčastěji trápí ví dětská lékařka-homeopatka, MUDr. Kateřina Formánková. A protože jich je celá řada, rady paní doktorky vám poskytneme v několika na sebe navazujících článích...

Ilustrační foto

Homeopatie nabízí na různé typy trávicích potíží tyto možnosti léčby:

  • Pro dítě, které je velký jedlík, je hyperaktivní a netrpělivé, je vhodný lék NUX VOMICA 9 C, v dávce 3x denně 5 granulí.
  • Trpí-li kojenec nesnášenlivostí mléka a má zelený zpěněný průjem, podáváme lék MAGNESIA CARBONICA v ředění 9 C, 5 granulí 1x – 2x denně (lék je na lékařský předpis).
  • Dítě s křečovitými, prudkými, akutními bolestmi břicha s náhlým začátkem a koncem a s častými průjmy, léčíme lékem COLOCYNTHIS 9 C, 4x denně 5 granulí. Bolest bříška se zmírní stočením do klubíčka.
  • Má-li dítě bolesti bříška, při kterých se bolest zlepšuje ve vzpřímené poloze, nebo se dítě prohýbá dozadu jako luk, podáváme lék DIOSCOREA 9 C, 5 granulí 4x denně (lék je pouze na lékařský předpis).
  • Jestliže dítě zvrací, je mu špatně, má průjem a cítí se lépe po požití malého množství studené vody, podejte mu lék CUPRUM METALLICUM 9 C, 4x denně 5 granulí.
  • Kojenec s pomalým trávením, ublinkáváním a zvracením, které často doprovází zácpa nebo průjem, potřebuje lék CALCAREA CARBONICA 9 C, 2-3x denně 5 granulí. Děti, pro které je Calcarea carbonica vhodná, mívají většinou porodní hmotnost kolem 4 kg, sklony k nadváze a šupiny ve vlasech..
  • Pokud dítě (nejčastěji ve věku od tří do osmi let) často trápí záchvaty tzv. acetonemického zvracení, ale výsledky klinického vyšetření jsou normální, podávejte po lžičkách lék PHOSPHORUS 9 C rozpuštěný v ledové vodě (podáváme roztok 10 granulí v 1 dl vody). Lék je určen pro emotivní děti, které trpí ranním nepotlačitelným zvracením, silnou slabostí a absolutně nic v žaludku nesnesou.
  • Trpí-li dítě nadměrnou tvorbou slin a zvracením, ale po vyzvracení se mu neuleví a má čistý, nepovleklý jazyk, podejte lék IPECA 9 C (10 granulí v roztoku s vodou) po každém zvracení kávovou lžičku.
  • Pokud se dítě dopustí dietní chyby (přejezení, přetížení žaludku příliš rozmanitými potravinami apod.), je mu špatně, zvrací, má žízeň a hodně tlustý bílý povlak na jazyku, podejte lék ANTIMONIUM CRUDUM 9 C, 5 granulí 5x denně.
  • Dítě, které zvrací při požití sebemenšího množství tekutin, má žízeň s chutí na malé množství studené vody a jeho stav se zhoršuje mezi první a třetí hodinou ranní, potřebuje lék ARSENICUM ALBUM 9 C, 5granulí 3x denně.

Mějte na paměti, že při opakujících se či déletrvajících potížích je nezbytné provést klinické vyšetření a vyloučit závažnou diagnózu.

 

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:33

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze