Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Radaniny voňavé prázdninové koblížky

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Všechny zdravím a vkládám recept na voňavé koblížky, které s elektrickou pekárnou staly, alespoň u mne ze snu realitou, zkusíte to taky?

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Ingredience:

½ kg polohrubé mouky
¼ litru mléka
kostka kvasnic
polévková lžíce tuhého másla
4 žloutky
půl kávové lžičky soli
polévková lžíce cukru krupice
1 velký rum
cukr moučka
marmeláda

Postup:

Do kelímku, či menší ale vyšší umělohmotné misky dám půlku z uvedené dávky mléka, do toho nadrobím kvasnice, nepoužívám ani celou kostku, ale většinou maximálně 2/3, toto posypu polévkovou lžící cukru krupice nebo krystalu. Kelímek vložím do elektrické pekárny a nastavím program „kvašení“ a nechám kvásek tak 15 minut, aby trošku vzešel, více méně stačí když se trošku „probudí“.

Poté kvásek vytáhnu z pekárny a do pekárny dám mouku, sůl, na to naliji kvásek (lžící je potřeba vyškrábat z kelímku cukr, zůstává přilepený na dně), ve zbytku mléka rozmíchám žloutky a rozpuštěný tuk, tuto směs naliji na mouku a to celé zaliji rumem. Pak už jen spustím program „těsto“ a za hodinku a půl vytáhnu krásně nakynuté těsto.

Těsto rozválím na vále na tloušťku cca 0,5 až 1,0 cm, skleničkou vykrajuji kolečka. Na menší ale vyšší pánvi rozpálím olej, vykrojené kolečko uprostřed palci proti sobě zmáčknu a vložím do rozpáleného oleje, olej rozpalte tak na 2/3 z možného nastavení nahřívání, já na sklokeramické desce volím z devíti stupňů sedmičku, ta se mi nejvíc osvědčila. Koblížek osmažte z jedné strany do hněda a obraťte, znovu osmažte do zlaté barvy. Většinou smažím najednou tak 6 koblížků. Když nejsou koblížky úplně horké, namažte na střed marmeládu a pocukrujte. Jsou výborné!

Praktické rady:

  • koblížek je ihned po vytažení z oleje na povrchu tvrdý, ale nelekejte se, v průběhu chladnutí krásně změkne
  • když už nepůjdou vykrajovat kolečka, zůstanou mezi nimi trojúheníčky, které můžete také smažit jako koblížky, akorát nejsou kulaté a jsou trošku menší
  • ty nejmenší kousky, které mi z těsta zbudou buď smíchám v ruce dohromady a vytvaruji koblížek a usmažím, je také chutný, nebo je osmažím po jednotlivých kusech a jen obalím v cukru, jsou to výborné sladké jednohubky

Vždycky jsem si myslela, že kynuté těsto je nad mé síly, s pekárnou je to velmi jednoduché, ušetří spoustu času a zajistí optimální nakynutí těsta, je to radost. Občas si dovolíme koblížky povečeřet, pro naši čtyřčlennou rodinku s dvěmi dětmi je to akorát a ještě zůstane dětem druhý den na svačinku.

Přeji dobrou chuť!

Vaše Radana

Poznámka redakce: Tento recept sice příliš nepatří do sekce "Zdravé recepty", když ho však jednou za čas vyzkoušíte, bude vám odpuštěno:-)
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.10.2019 19:26

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze