Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Dráždivé střevo = dráždivý tračník, ale také střevní neuróza

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

Dráždivý tračník je nejčastější příčinou bolestí břicha s poruchou střevní činnosti, Příčinou je nejčastěji stres, přepracování, následná deprese, dietní chyby.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Projevuje se opakovanými průjmy, žaludeční nevolností, nadýmáním, kručením v břiše, říháním, pálením žáhy. Pacient má bolestivé křeče tlustého střeva, může zvracet a někdy je ve stolici patrný hlen a krev. Občas můžeme zaznamenat i teplotu a celkovou nevolnost. Stolice bývá normální, ale může být průjem nebo mírná zácpa.

Příčinou je nejčastěji stres, přepracování, následná deprese, dietní chyby, nadměrné užívání léků, které narušují střevní mikroflóru, přítomnost kvasinek ve střevě, nedostatek vlákniny a skrytá potravinová alergie. 

Možnosti homeopatie při léčbě:

Argentum nitricum 15 C - užíváme v případě je-li příčinou potíží úzkost a strach, zejména tréma, pacient má průjem a je velmi neklidný, má potřebu se hýbat. Podáváme jednu dávku léku (5 granulí) každou hodinu během záchvatu.

Gelsemium sempervirens 15 C - je vhodné při trémě s průjmem před očekávanou událostí. Pacient se cítí otupělý, zpomalený, může mít pocit třesoucího se žaludku. Lék podáváme co 2-3 hodiny jednu dávku (5 granulí) do odeznění příznaků.

Ignatia amara 15 C - homeopatikum na průjem s bolestivými křečemi, který se opakuje každé ráno a který se objevil po nějaké traumatizující události. Lék podáváme v dávce 5 granulí 2-3x denně.

China 9 C - homeopatický lék na nebolestivý opakující se průjem s nafouklým citlivým břichem. Jsou slyšitelné střevní zvuky. Pacient pociťuje celkovou slabost. Podáváme 5 granulí 3-4x denně, nejlépe před jídlem.

Colocynthis 9 C - je lékem na náhlou, křečovitou bolest, která se zlepší ve skrčené poloze (v klubíčku), nebo přiložením teplého obkladu. Bolest se zhoršuje při jídle i pití. Lék podáváme každých 10 až 15 minut do úlevy (1 dávka = 5 granulí)

Antimonium crudum 9 C - podáváme v případě, když je stolice tekutá a obsahuje i tužší části. Pacient má jazyk bíle povleklý a říhání má příchuť nestráveného jídla. Tito pacienti se zpravidla často přejídají. Lék podáváme 3 - 5x denně, snižujeme počet dávek při zlepšení stavu.

Graphites 9 C - pacient trpí spíše na zácpu, má suchou až bobkovitou stolici, pokrytou, nebo slepenou hlenem. Bolesti břicha při nafouknutí a páchnoucí plyny. Lék podáváme 3x denně 5 granulí.

Opakované obtíže tohoto charakteru musí být řádně vyšetřeny. Je nutné vyloučit všechna závažná onemocnění. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:07

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze