Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Marmeláda bez cukru

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Když jsem byla malá a možná i trochu větší, moje představa prázdnin se trochu lišila od jejich skutečného průběhu. Ano, byla jsem i na táboře, i u babičky, hodně – hodně jsme s kamarády běhali na poli... Ale na co si vzpomínám nejvíc, je zavařování...  

Ilustrační foto

...kompoty, marmelády, lečo (to jsem neměla ráda, protože z papriky moc pálily ruce)... Přiznávám, v té době jsem zavařovámí nepovažovala za příjemně strávený čas. Teď je to jinak. Byly to asi ty nejintenzivněji prožité okamžiky léta s rodiči. Rozdělili jsme si úkoly: bratr a já jsme ovoce umývali, táta loupal, nebo vybíral pecky a máma připravovala láhve... a u toho se tak krásně povídalo a hodně jsme se smáli! 

Letos jsem do zavařování zapřáhla své děti – všechny čtyři seděly u stolu a vybíraly pecky z višní. A řešily důležitou věc: jestli z nich uvaříme marmeládu, nebo upečeme buchtu... Debata skončila remízou. Tak máme marmeládu i buchtu:-)

Na marmeládu bez cukru potřebujeme:
1 kg višní
250 g datlí
řasu agar-agar

Postup:
Datle a višně povaříme se špetkou soli a trochou vody a rozmixujeme dohladka. Přidáme lžičku agaru. Směs zahřejeme, plníme do horkých skleniček, které pak na deset minut obrátíme dnem vzhůru. Pak je můžeme zabalit i do deky a nechat do druhého dne „vyspinkat“.

Tip: Když dáme k višním meruňky, můžeme použít menší množství datlí, nebo je i úplně vynechat – záleží na sladkosti meruněk.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 16:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze