Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

QUINOA - Mayská superpotravina!

Autor: Mgr. Olga Pohl

Řeč je o merlíku chilském, který znáte pod názvem quinoa (čtěte kinua). A pokud ne, nabízí se vám možnost zařadit do svého jídelníčku výbornou a výživnou obilninu. Botanicky přesně vzato se o obilninu nejedná, merlík patří do čeledi laskavcovitých, podobně jako amarant.

Ilustrační foto
Zdroj: www.wikipedia.org

Kromě snadné úpravy a skvělé chuti se quinoa vyznačuje neobyčejnou výživnou hodnotou. I proto ji původní obyvatelé Jižní Ameriky nazývali „mateřským zrnem“. Quinoa obsahuje vitamíny (beta karoten, alfa tokoferol a vitamín C), kyselinu listovou a také značné množství esenciálních bílkovin. Celiaci ocení nepřítomnost lepku, díky níž je quinoa skvělou alternativou například kuskusu. Quinou můžeme upravit jako přílohu namísto rýže, výborně chutná i v zeleninové polévce, kterou navíc významně nutričně obohatí.

Quinoa si však nezaslouží jen vedlejší náhražkové a přílohové role. Jako hvězda zazáří například v salátu, který je výborným piknikovým tipem. Směs quinoi, zeleniny a kešu oříšků se uplatní též jako letní večeře a osvěží pracovní den v podobě lehkého oběda.

Na 3-4 porce potřebujeme:
120 g quinoy
220 ml vroucí vody
1/2 lžičky sušené máty
1/2 lžičky soli
30 ml citrónové šťávy
1 utřený stroužek česneku (nemusí být)
1 malá kedlubna nakrájené na drobné kostičky
1 střední mrkev nakrájená na drobné kostičky
2-3 jarní cibulky
30 g nasucho opražených kešu oříšků
3 lžíce rozinek
2-3 lžíce nasekané zelené petrželky nebo koriandru
2 lžíce olivového oleje

Postup:
Quinou nasypeme do kastrůlku, zalijeme vařící vodou a přimícháme mátu. Postavíme na ploténku zapnutou na nižší teplotu a mírně povaříme (15-20 minut), dokud zrnka nezměknou. Občas zamícháme, hlídáme, aby zrnka byla sypká a nezačala se lepit.

Sundáme ze sporáku, přimícháme citrónovou šťávu, olej (popřípadě česnek) a necháme zchladnout. Mezitím si připravíme zbývající přísady. Promícháme s quinoou a případně dochutíme.

Přeji dobrou letní chuť
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Olga Pohl

Autor: Mgr. Olga Pohlredaktorka, tlumočnice, překladatelka

O pestré vaření a výživu se zajímám od mládí. Významným milníkem pro mě byla zkušenost z komunitní kuchyně Schumacher College ve Velké Británii. Tam jsem poprvé poznala vynikající vegetariánské pokrmy, kvalitní (bio)suroviny a kouzlo mezinárodní kuchyně. V současnosti se zajímám hlavně o nápadité a chutné využívání sezónní zeleniny a ovoce, využití planě rostoucích plodin a pěstování méně známých či krajových odrůd. Jedním z mých nejnovějších objevů je perská kuchyně. O mých kuchařských dobrodružstvích se dočtete také na blogu olgapohl.blogspot.cz.

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.4.2019 21:07

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze