Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Litovelské sdílení...

Autor: Lucie Nestrašilová

Necelé 3 dny strávené v „homeopatickém“ prostředí… Ptáte se, jak takové homeopatické prostředí vypadá? Je nepopsatelné. Je to něco, co musíte zažít, vnímat naživo. Tentokrát se zcela historicky poprvé v dějinách Homeopatické lékařské asociace sdílelo „mezioborově“. Přesněji řečeno – na jednom místě se v jeden čas sešli lékaři s dalším zdravotníky, odborníky na svůj „rajón“. Prvenství zaznamenaly i odborné workshopy. Ale začněme hezky popořádku…

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Litovel. Místo konání. Místo, kde se narodila a kde žije zakladatelka HLA, nositelka myšlenky mezioborového homeopatického sdílení, MUDr. Hana Váňová. Když jsem v lednu 2013 do Litovle přijela, abych shlédla prostory a podmínky pro uspořádání homeopatického setkání, první dojem mě příliš nepřesvědčil. Ano, Litovel je půvabné městečko nedaleko Olomouce, tedy nic proti němu. Jen, bylo na mě poněkud klidné, pomalé… Neuměla jsem si představit, jak se nám v těchto podmínkách podaří zorganizovat akci hodnou hotelu Hilton:-)

Vzhledem k tomu, že máme v HLA skvělý tým lidí, kteří svou práci dělají srdcem, vše jsme nakonec dotáhli do posledního detailu a LHF (jak jsme si Litovelské homeopatické fórum časem familiárně pojmenovali) mohlo začít. A tak se poslední květnový víkend, který nebyl svým počasím nijak odlišný od toho lednového, sjela do Litovle více než stovka lékařů různých oborů, farmaceutů, porodních asistentek, psychologů, fyzioterapeutů. Můj obdiv měli hned u prezence. Do poslední chvíle jsem nechtěla věřit, že bude tolik lidí ochotno bojovat s deštěm, zimou a pomalu se blížícími povodněmi. Touha dozvědět se něco nového však byla silnější.

Už první den byla cítit skvělá atmosféra. Účastníci si užili přednášky úvodního dne, první kontakt s kolegy-účastníky, hudebně-dramatické představení v překrásné kapli a výbornou večeři. Druhý den ráno se všichni rozešli do workshopových místností, kde se konaly odborné workshopy – workshop pro lékaře, extra workshop veterinárních lékařů, další pro lékárníky, ale i porodní asistentky a psychology. Na workshopech se hodně diskutovalo, sdílely se příběhy jejich účastníků, poutavě se vyprávělo a naslouchalo. Po odpoledním bloku odborných přednášek absolvovali účastníci skvělou prohlídku věhlasného litovelského pivovaru a večer se nechali přenést na francouzskou riviéru, díky výborné zpěvačce Ivě Kevešové a jejích profesionálně zazpívaných chansonů a jazzových balad. Sobotní přednášející pak historicky poprvé přivítali mezi účastníky i veřejnost. Široké spektrum prezentovaných témat (psychologie, porodnictví, rehabilitace, lékárenství, atd.) obohatilo nejen laiky, ale i přítomné odborníky, kteří tak měli jedinečnou příležitost seznámit se s kazuistikami z jednotlivých oborů a obohatit svou dosavadní praxi o specificky zaměřená témata…

  

Když jsem se pouštěla do psaní článku o LHF, říkala jsem si, že se vás na jeho konci pokusím „virtuálně přesunout“ mezi nás. Nakonec jsem se raději rozhodla, že bude lepší, když se s vámi podělím o „živý“ dopis jedné z účastnic LHF. Není totiž nic lepšího, než když s vámi svou zkušenost sdílí přímý účastník akce. Je to o kousek lepší, než když ji popisuje sám organizátor:-)

Takhle tedy atmosféru LHF vnímala účastnice Jana:
„Litovelského fóra jsem se zúčastnila jako studentka, která byla do té doby „homeopatií nepolíbená“. Takže šlo o můj první kontakt s homeopatií. Z LHF odcházím jako nadšenec homeopatie. Velmi se mi líbily workshopy, které byly udělány formou diskuse, kdy se každý účastník podělil se svým osobním příběhem a zkušenostmi. Objevily se zde i přesvědčivé kazuistiky. Dále mě oslovila přednáška pana doktora Čupery, v níž mě nejvíce přesvědčila čísla. A nakonec i sobotní přednášky přístupné i veřejnosti. Nejvíce mě oslovila přednáška z oblasti veterinární medicíny, zejména pak přesvědčivý přednes, nadchlo mě i vyvrácení „placebo efektu“, neb je pravdou, že zvíře je pacient, které si nevymýšlí a neklame. Za možnost zúčastnit se LHF jsem srdečně vděčná a možná mi to změnilo i moji kariérní budoucnost. O homeopatii se budu určitě i nadále zajímat.“

Věřím, že podobně vydařených akcí bude nejen pro odborníky, ale i pro laiky mnohem víc:-)

  

  

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:13

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze