Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kudy tudy na hot-spoty

Autor: MVDr. Lada Paulů

Hot–spot (v překladu horké místo) je v podstatě ložiskový zánět kůže. Častěji se vyskytuje u dlouhosrstých psů nebo u psů, kteří se rádi koupou. Primárních příčin je celá řada.

Ilustrační foto

Může to být reakce na bleší kousnutí (i v souvislosti s alergii na bleší kousnutí), přisátí klíštěte, drobná poranění. Pejska to bolí, začne si místo olizovat nebo okusovat, dostane si do toho infekci a zánět se rozjíždí. Svou roli hraje i vlhkost. Zejména u těch, kteří se rádi koupou. Místo se zapaří, těžké mokré chlupy zabrání přístupu vzduchu a bakterie mají „pré“. Proto se toto onemocnění vyskytuje zejména v letních měsících. Není výjimkou vznik hot – spotu pouze jako následek koupání v rybníku, bez předchozího poškození kůže (opět – místo se zapaří, psa to začne svědit, on si to olizuje..). Takže pokud máte doma psa – „kachnu“, je určitě vhodné ho po koupání v rybníku osprchovat čistou vodou.

Pokud se hot – spot objeví, v první řadě je třeba ložisko oholit nebo ostříhat. Místo je velmi bolestivé a mnohdy se kvůli tomu musí pejsek sedovat. Dalším krokem je lokální ošetření něčím, co vysuší a desinfikuje. Například ředěná Betadina, často se používá jodová tinktura nebo ajatin, různé antbiotické spreje, dá se použít i propolis. Z počátku je dobré místo, před aplikací vysušujících látek opláchnout odvarem z řapíku nebo z heřmánku. Myslete na to, že se opravdu jedná o velmi bolestivý proces a i jinak přátelský mazlík, vám může během sebeobrany prokousnout ruku. Velmi často lokální ošetření nestačí a je třeba si pomoci celkovými antibiotiky. Později se místo ošetřuje spíš mastmi (většinou antibiotickými, např. Framykoinem nebo veterinární speciality jako je Panalog), dále masti podporující hojení (např. Alaptid). Já mám výborné zkušenosti s domácí konopnou mastí.

A jak si lze pomoci homeopaticky?

Základním lékem je Hepar sulfur 9 C 3-5x/den. Místo je potažené hnisem, zvíře smrdí, nechce se nechat ošetřit. Jak produkce hnisu bude klesat a místo se začne hojit, přejděte na ředění 15 C 2-3x/den.
Pokud je přítomný silný zánět s velkým množstvím hnisu, je vhodné přidat Pyrogenium 15 C 1x/den.
Dalším možným doplňkovým lékem je Silicea 15 C 1x/den. Sice je vhodnější v případech chronického hnisání, ale pokud máte obavy, že v místě je přítomné cizí těleso nebo chcete posílit imunitu, tento lék je dobrá volba. Je vhodná zejména pro hubené, neklidné, bázlivé, ale bystré jedince. Zejména pokud mají sklony k hnisání.

Další méně časté léky:

Belladonna 9 C 3-5x/den – postižené místo je vemi bolestivé, oteklé, červené, zvíře si ho může olizovat. V případě hot – spotů ho většinou nestihnete podat, protože je vhodný než dojde k rozvoji zánětu kůže s hnisáním a tuto chvíli člověk málo kdy zaregistruje.

Mezereum 9 C 2-4x/den – velmi svědivé ložisko, po odloupnutí strupu se objeví hnisavá spodina.

Pokud se hot - spoty u vašeho psiska vyskytují často, navštivte odborníka na homeopatii – veterináře a ten vám doporučí konstituční léčbu, na míru vašemu miláčkovi. Samozřejmě dle situace se poraďte s ošetřujícím lékařem.

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:46

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze