Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

SOUTĚŽ UKONČENA_NOVÁ SOUTĚŽ - vyhrajte Dapis gel a můžete vyrazit na dovolenou!

Autor: Redakce

Čtenáři tolik očekávaná soutěž o nový přírodní produkt DAPIS GEL je tady! Čtěte dál, zodpovězte na soutěžní otázku a vyhrajte novinku na trhu, která se vám bude hodit nejen na dovolenou...

Ilustrační foto
Zdroj: www.dapis-gel.cz

Povodně jsou za námi (doufáme) a všudypřítomná voda v kombinaci s vyššími teplotami vytváří ideální prostředí právě pro tento obtížný hmyz. Státní zdravotní ústav dokonce varuje před hrozící kalamitou...

Kdyby nás hmyz pouze bodl nebo nám vysál trochu krve, patrně bychom nic moc necítili. Jenže při štípnutí hmyz vylučuje do našeho těla různé látky – například obranný jed a látky proti srážlivosti krve. A právě ty způsobují alergické reakce a další nepříjemné projevy. Poštípání hmyzem se může projevit až později zarudnutím, otokem či svěděním, zatímco bodnutí žihadlem se vyznačuje okamžitou dráždivou bolestí. Reakce se u různých osob velmi liší. U některých jedinců se závažnými alergickými reakcemi může být bodnutí žihadlem dokonce životu nebezpečné.

Jak se můžeme bránit?

Účinnou obranou nám mohou být repelenty, elektrické odpařovače a lapače, sítě do oken, moskytiéry a běžné sprejové insekticidy. Obecně se doporučuje nosit vhodné oblečení a nezapomínat chránit také pokožku hlavy a krku. Hmyz lákají výrazné vůně a také vůně jídla a sladkých nápojů.

I přes důsledná dodržování preventivních opatření je velmi pravděpodobné, že se nám během letní sezóny obtížný hmyz přeci jen nevyhne. Především u dětí potom hrozí při poštípání riziko infekce z rozškrábání. První pomocí po poštípání hmyzem by nám mohl být chladivý Dapis gel. Obsahuje výtažek z rojovníku bahenního (ledum palustre), který zmírňuje svědění kůže a výtažek ze včely medonosné (apis mellifica), jenž ulevuje od bolesti a pálení po bodnutí hmyzem. Účinné složky gelu jsou čistě přírodního původu. Gel je velmi šetrný, vhodný i pro citlivou pokožku. Neobsahuje parabeny ani jiné konzervační látky, lehce se roztírá, je bez parfemace a nezanechává pokožku mastnou. Gel je vhodný pro celou rodinu a mohou jej používat i těhotné a kojící ženy. 

A právě o tento přírodní gel můžete dnes soutěžit. A nejen dnes! Pro velký zájem o Dapis jsme pro vás přichystali rovnou 3 soutěžní kola dohromady o 9 Dapis gelů!

Soutěžní otázka prvního kola zní:

Kdy použijete Dapis gel?

a) na kruhy pod očima
b) po poštípání hmyzem
c) při vyvrknutí kotníku

Odpovědi na soutěžní otázku zasílejte na e-mail redakce: info@svethomeopatie.cz. Uzávěrka prvního kola soutěže je v neděli, 30.6.2013.

Nápovědu na soutěžní otázku a další informace o Dapis gelu najdete na www.dapis-gel.cz.

Ceny do soutěže věnoval výrobce Dapis gelu, společnost BOIRON.

<

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.4.2020 08:14

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze