Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

ARGENTUM NITRICUM (dusičnan stříbrný, AgNO3)

Autor: Redakce

Chemická sloučenina, ve větších dávkách toxická, používaná k fotografickým účelům a dříve i v lékařství pro antiseptické účinky. 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

dusičnan stříbrný

  • psychické přetížení charakterizované neklidem fyzickým i psychickým (pacient hovoří rychle, odbíhá od tématu; to, co říká, postrádá řád - chce toho hodně říct, ale má strach, že to nestihne; rychle píše, ale hodně škrtá, protože se mu myšlenky rychle a neuspořádaně honí hlavou; pracuje rychle až zbrkle, nesystematicky, nedokončí jednu práci a už začíná novou; stále spěchá, protože má strach, že se opozdí),
  • trávicí obtíže doprovázené hlučným, někdy až bolestivým říháním, pálením žaludku či průjmem (může obsahovat hlen, krev),
  • zažívací obtíže často nastupují po sladkostech, i když po nich pacient velmi touží,
  • pálivé a píchavé bolesti.


INDIKACE:

Tréma s charakteristickým neklidem fyzickým (pobíhání, upovídanost, poruchy koordinace) či psychickým (hlava plná neuspořádaných myšlenek), doprovázená průjmem, častým močením, plynatostí, říháním a touhou po sladkostech. Tréma nejen před vystoupením, zkouškou, řečnickým projevem, ale i před cestou letadlem, večírkem apod. (často strach, že na zkoušku či představení přijdou pozdě).

Dávkování: 15 C, 5 granulí večer, ráno a hodinu před zátěží.
V akutním stavu při trémě opakovaně 5 granulí.

Žaludeční vředy s ostrými píchavými bolestmi, které se zlepšují po teplých nápojích.
Trávicí obtíže provází velký plynatost a říhání.

Dávkování: 9 nebo 15 C, 5 granulí 2-3 x denně.

Bolesti v krku či chrapot s pocitem třísky v krku, často po hlasovém přetížení (řečníků, zpěváků). Chrapot může být způsoben i trémou.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 3-4 x denně.

Záněty spojivek (konjunktivitidy) s hustým, nažloutlým a jemným hnisavým výtokem. Výtok z oka se zhoršuje v teplé místnosti a zlepšují na čerstvém vzduchu.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 3-4 x denně.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 08:07

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze