Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

ARGENTUM NITRICUM (dusičnan stříbrný, AgNO3)

Autor: Redakce

Chemická sloučenina, ve větších dávkách toxická, používaná k fotografickým účelům a dříve i v lékařství pro antiseptické účinky. 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

dusičnan stříbrný

  • psychické přetížení charakterizované neklidem fyzickým i psychickým (pacient hovoří rychle, odbíhá od tématu; to, co říká, postrádá řád - chce toho hodně říct, ale má strach, že to nestihne; rychle píše, ale hodně škrtá, protože se mu myšlenky rychle a neuspořádaně honí hlavou; pracuje rychle až zbrkle, nesystematicky, nedokončí jednu práci a už začíná novou; stále spěchá, protože má strach, že se opozdí),
  • trávicí obtíže doprovázené hlučným, někdy až bolestivým říháním, pálením žaludku či průjmem (může obsahovat hlen, krev),
  • zažívací obtíže často nastupují po sladkostech, i když po nich pacient velmi touží,
  • pálivé a píchavé bolesti.


INDIKACE:

Tréma s charakteristickým neklidem fyzickým (pobíhání, upovídanost, poruchy koordinace) či psychickým (hlava plná neuspořádaných myšlenek), doprovázená průjmem, častým močením, plynatostí, říháním a touhou po sladkostech. Tréma nejen před vystoupením, zkouškou, řečnickým projevem, ale i před cestou letadlem, večírkem apod. (často strach, že na zkoušku či představení přijdou pozdě).

Dávkování: 15 C, 5 granulí večer, ráno a hodinu před zátěží.
V akutním stavu při trémě opakovaně 5 granulí.

Žaludeční vředy s ostrými píchavými bolestmi, které se zlepšují po teplých nápojích.
Trávicí obtíže provází velký plynatost a říhání.

Dávkování: 9 nebo 15 C, 5 granulí 2-3 x denně.

Bolesti v krku či chrapot s pocitem třísky v krku, často po hlasovém přetížení (řečníků, zpěváků). Chrapot může být způsoben i trémou.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 3-4 x denně.

Záněty spojivek (konjunktivitidy) s hustým, nažloutlým a jemným hnisavým výtokem. Výtok z oka se zhoršuje v teplé místnosti a zlepšují na čerstvém vzduchu.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 3-4 x denně.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.7.2019 07:11

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze