Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zdravé a chutné Andreiny pomazánky!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Děti se v září vrátily do školy a já se chci s vámi podělit o recepty na pomazánky, které můžete využít nejen při přípravě svačiny do školy, ale i na podzimní výlet a jako občerstvení na rodinnou oslavu.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Červená pomazánka:

1 menší červená řepa
1 menší cibule
2 stroužky česneku
kousek cukety (nebo jiné dýně)
olivový olej
sůl
hrst červené čočky
koření nebo bylinky

Na oleji osmažíme cibuli se solí, přidáme prolisovaný česnek. Když začne česnek vonět, podlijeme trochou vařící vody. Přisypeme oloupanou a nakrájenou červenou řepu, nakrájenou cuketu a opranou čočku. Dusíme doměkka, přidáme koření nebo bylinky – fantazii se meze nekladou! My máme tuto pomazánku rádi s bazalkou nebo oreganem. Když je směs hotová, rozmixujeme dohladka a můžeme mazat na celozrnné pečivo.

Drožďová pomazánka:

kousek pórku
1 balení uzeného tofu – přibližně 200 g
2 PL lahůdkového droždí
3 PL sójové smetany (nebo obilného mléka, nebo klidně i obyčejná zakysaná smetana)

Pórek nakrájíme nadrobno, tofu najemno nastrouháme, přidáme droždí a smetanu. Vše smícháme.

Dětem jsem k pomazánce nabídla kukuřičné tortilla chipsy, kterými si pomazánku nabíraly a chipsy ukusovaly. Moc jim chutnalo!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.8.2019 00:06

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze