Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak jsem vyhrála nad kopřivami...

Autor: Lucie Nestrašilová

Dnes se s vámi podělím o svou čerstvou osobní zkušenost s přírodním gelem, který už bude jasnou součástí mé domácí i cestovní lékárničky...  

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

O víkendu jsme s přáteli vyrazili na golf. Počasí bylo více než přívětivé. Konečně! Z tropických veder spadly teploty na příjemných 25 stupňů, občas pofukoval mírný větřík. Zajeli jsme si projít hřiště, které se připravuje na velkou sportovní událost, turnaj nejvyšší evropské dámské soutěže. Čekaly nás krásně upravené greeny, nepříjemně vysoké rafy a nemálo upravených vodních ploch. Prostě krásná příroda... S tím, bohužel, souvisí i zvýšený výskyt „otravného“ hmyzu...

Svůj golfový bag jsem tedy vybavila novinkou zvanou Dapis gel. Říkala jsem si: „Osmnáctka je dlouhá, v bagu se Dapis neztratí. Co kdyby…“ Velmi záhy na něj skutečně došlo. Na 3. jamce kamarádka svůj míček odpálila mezi stromy do vysoké trávy. Snažila se ho najít, prodírala se kopřivamami, bahnem… Nakonec byla sice úspěšná, míček s radostí našla, ale nehezky se požahala od kopřiv. Nohy pod krátkou sportovní sukýnkou byly osety pupeny a postižené místo jí pekelně pálilo. Jediné, co jsem v tu chvíli měla u sebe byl Dapis gel. Původně jsem si sice myslela, že je určen výhradně na následky po štípnutí hmyzem (netušila jsem, že výrobce uvádí i "kopřivový účinek"), ale řekla jsem si, že na požahané místo by mohl taky zabrat. Pupínky jako pupínky. Je to přírodní produkt, rizika nežádoucích účinků jsem se tedy neobávala.

Kamarádka nebyla proti (byť je homeopaticky „nepolíbená“:-) a nohu si gelem namazala. Pokračovali jsme ve hře. Po odehrání 4. jamky mi kamarádka řekla, že jí místo pálí. Vycházela jsem z toho, že při akutním poranění se berou homeopatické léky v krátkých intervalech za sebou, tak jsem jí dala další dávku gelu a šli jsme dál. Na zranění jsme za chvíli zapomněli. Když jsme si na 8. jamce dávali u občerstvovacího stánku skvělý domácí chléb se škvarkami, nevěřili jsme vlastním očím. Noha byla bez jakékoli známky požahání! Bylo to až neuvěřitelné. Jelikož to byla moje první zkušenost s Dapisem, preventivně jsem postižené místo před namazáním vyfotila. Ráda objevuji mně neznámé produkty a když fungují, velmi mě to těší. Měla jsem velkou radost, když jsem za několik minut fotila nohu zcela čistou! 

A protože budeme o Dapis soutěžit, aktuální fotky sdílím i s vámi... Abyste věděli, že se máte skutečně na co těšit:-)

  

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 01:38

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze