Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nezbytná výbava na léto - LEDUM PALUSTRE

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Dnes vám představíme další z homeopatických léků v rámci seriálu "Seznamte se, prosím...". A protože se blíží čas dovolených, máme pro vás zaručený tip do homeopatické lékárničky. Jmenuje se LEDUM PALUSTRE.

Ilustrační foto

... jinak také Rohovník bahenní. Keř vyskytující se ve vlhkých oblastech Evropy, Asie a Ameriky.

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ

  • postižení krevních vlásečnic (kapilár): fialové nebo načernalé krevní podlitiny po poranění (např. tupý úder do oka), po bodném zranění (hřebík, trn, ostrý hrot) nebo po bodnutí hmyzem či hadem
  • postižení kloubů s otokem, který se zlepšuje ledovým obkladem
  • zhoršení obtíží teplem (v posteli)

INDIKACE

  • Poúrazová podlitina, která vznikla poraněním krevních vlásečnic, zejména v oblasti oka. Poraněné místo je fialové a oteklé (tzv. monokl).

Dávkování: 9 C, 5 granulí bezprostředně po úrazu. Podávejte společně s lékem Arnika montana 9 C v hodinových intervalech; další dny 4x denně, podle stavu intervaly postupně prodlužujte a lék vysazujte.

  • Bodná poranění (trny, hřebíky) s fialovým nebo načernalým zbarvením poraněného místa, které nekrvácí vůbec nebo velmi málo.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 4x denně

  • Bledá kůže s mramorovou kresbou jako následek poštípání hmyzem nebo hadem. Místo je chladné a necitlivé.

Dávkování: 9 C, 4x denně 5 granulí střídavě s lékem Apis mellifica.

  • Zvýšená citlivost na komáří píchnutí nebo při pobytu v místech s velkým výskytem komárů – lék působí jako prevence píchnutí.

Dávkování: 15 C, 5 granulí 2x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:10

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze