Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nezbytná výbava na léto - LEDUM PALUSTRE

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Dnes vám představíme další z homeopatických léků v rámci seriálu "Seznamte se, prosím...". A protože se blíží čas dovolených, máme pro vás zaručený tip do homeopatické lékárničky. Jmenuje se LEDUM PALUSTRE.

Ilustrační foto

... jinak také Rohovník bahenní. Keř vyskytující se ve vlhkých oblastech Evropy, Asie a Ameriky.

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ

  • postižení krevních vlásečnic (kapilár): fialové nebo načernalé krevní podlitiny po poranění (např. tupý úder do oka), po bodném zranění (hřebík, trn, ostrý hrot) nebo po bodnutí hmyzem či hadem
  • postižení kloubů s otokem, který se zlepšuje ledovým obkladem
  • zhoršení obtíží teplem (v posteli)

INDIKACE

  • Poúrazová podlitina, která vznikla poraněním krevních vlásečnic, zejména v oblasti oka. Poraněné místo je fialové a oteklé (tzv. monokl).

Dávkování: 9 C, 5 granulí bezprostředně po úrazu. Podávejte společně s lékem Arnika montana 9 C v hodinových intervalech; další dny 4x denně, podle stavu intervaly postupně prodlužujte a lék vysazujte.

  • Bodná poranění (trny, hřebíky) s fialovým nebo načernalým zbarvením poraněného místa, které nekrvácí vůbec nebo velmi málo.

Dávkování: 9 C, 5 granulí 4x denně

  • Bledá kůže s mramorovou kresbou jako následek poštípání hmyzem nebo hadem. Místo je chladné a necitlivé.

Dávkování: 9 C, 4x denně 5 granulí střídavě s lékem Apis mellifica.

  • Zvýšená citlivost na komáří píchnutí nebo při pobytu v místech s velkým výskytem komárů – lék působí jako prevence píchnutí.

Dávkování: 15 C, 5 granulí 2x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.2.2020 22:38

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze