Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Síla ženy a místo muže pod Sluncem

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Mimo mnoha úžasných zážitků z Litovelského homeopatického fóra v Litovli píši pár řádek k zamyšlení o zajímavém tématu, které přišlo také „na přetřes“…

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Velmi zajímavá diskuze se vyvinula téma homeopatie v prekoncepčním (předtěhotenském) období ženy. V souvislosti s tímto tématem je dobré podívat se na postavení pojmu „plánované rodičovství“ v dnešní době.

Dnešní trend mladým lidem velí být připraven. Proto se stále častěji stává, že se žena dostane k problematice těhotenství až po třicátém, nezřídka blízko ke čtyřicátému roku věku. V této chvíli je společensky připravena, má hotové vzdělání, často i kariérní postup, má byt, auto a finanční zázemí pro zabezpečení rodiny. Jediné co jí chybí je síla ženy a místo muže pod Sluncem.

Vnitřní síla ženy, která pramení na jedné straně z biologických možností, kdy nejvhodnější období pro těhotenství mezi dvacátým a pětadvacátým rokem je dávno pryč. Vše umocněno dlouholetým užíváním hormonální antikoncepce. Na straně druhé se často projeví také fyzické a psychické vyčerpání těla. Tohle všechno a ještě mnohem víc se skrývá pod pojmem „Síla ženy“. Přesto společensky žena uspěla, je připravena.

Muži jsou na tom často podobně. Dosáhnou pracovního postavení s finančním zázemím aby mohli zabezpečit rodinu, mnohdy za cenu celodenního vytížení v práci, ve které navíc nejsou spokojeni. Jsou připraveni, ale nenaplnění. Mnoho žen označí tuto situaci právě slovy: „Jako by si neuměl najít své místo pod Sluncem“. Ale nejsme to často právě my ženy, které mužům tuto situaci trošku stěžujeme? Vraťme se o pár desítek let zpět. Sama si vzpomínám, jak mě manžel učil nechat si pověsit kabát v restauraci, nechat si otevřít dveře a podobně. Mohou dnes naše děti vidět podobné situace? Jak často dnes vidí děti své rodiče spolu?

Tyto a mnohé jiné otázky mne napadají a myslím, že není potřeba odpovídat si na ně jednoznačně a hned, ale zamyslet se nad nimi a hledat správnou cestu.

Přeji vám především prostor k zamyšlení. Vaše Radana.
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.2.2020 20:04

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze