Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

"Věřím v homeopatii...", říká Martina Formanová

V rozhovoru pro časopis Zdraví se Martina Formanová, manželka slavného režiséra Miloše Formana a sama skvělá autorka knih, svěřila, že věří v homeopatii...

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Vybíráme pro vás část rozhovoru s touto úspěšnou ženou, která vás může inspirovat...

* Jak je to vůbec v Americe s osvětou a prevencí například rakoviny kůže? Vy sama jste po této zkušenosti pečlivější a důslednější, co se týká prevence?

"Klasika: o rakovině kůže jsem četla, slyšela. Ale podle mne se vždy týkala těch s ultrasvětlou pletí, těch, co se snadno spálí. Já se opalovala krásně dohněda, milovala jsem slunce. No tak teď už je můj vztah k němu spíš platonický. A prohlížím si svou kůži a doporučuji to i ostatním."

* Vyzkoušela jste i tzv. alternativní medicínu?

Věřím v homeopatii, běžné léky beru pouze výjimečně.

* Změnilo to i váš přístup ke zdravému životnímu stylu? Co se třeba u vás doma jí?

Vaření se stalo mým novým koníčkem. Ke zdravějšímu životnímu stylu jsem inklinovala již dřív, takže se nic zásadně nezměnilo. Jíme hodně ryb a mořských plodů a kuřecího masa; hamburger či steak si musí dát pánové jen příležitostně, v restauraci.

* A co pohyb? Dáváte si do těla, nebo máte radši pomalejší, ale duchovnější techniky, jako je například jóga?

Několikrát v týdnu chodím na pilates a několikrát týdně běhám na pásu. Pak je vždy určité období, kdy nedělám nic, jen si slibuji, že začnu. A pak začnu a jsem překvapená, jak báječně se cítím, a divím se, proč jsem kdy přestala. Tak se to opakuje.

* Už i u nás začíná být populární psychoterapie. Tou ale může být i psaní deníku, básní, povídek… Je pro vás psaní knížek jakousi psychohygienou?

Absolutně. A ne, že by všechny byly autobiograficky přesné, ale ten pocit, že jsem postihla realitu, je přímo fyzický. A úžasně osvobozující, blahodárný!

Celý rozhovor si můžete přečíst v časopise Zdraví z 19.4.2013, autorka rozhovoru: Kateřina Grimmová

 

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.6.2020 21:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze