Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

SOUTĚŽ UKONČENA_Soutěž o pleťové a tělové oleje - aromaterapie pro každý den

Autor: Lucie Nestrašilová

Třetí kolo soutěže o přírodní produkty KHADI je tu! Vyhrajte pleťové a tělové oleje pro speciální péči o pokožku, odborně sestavené podle ajurvédských receptur...

Ilustrační foto
Zdroj: www.khadi-cz.cz

Pokud správně zodpovíte naši soutěžní otázku, budete zařazeni do slosování a když se na vás štěstí usměje, budete si moci vybrat jeden z přírodních produktů KHADI. Konkrétně jsou pro vás připraveny produkty z řady pleťových a tělových olejů, které mají jemné složení a krásnou vůni. Oleje jsou určeny pro každodenní péči o pleť a jsou skvělé i na masáže. Nebo vás mohou zaujmout KHADI ajurvédské pleťové masky, které jsou velice přínosné pro pleť díky svému bohatému bylinnému složení, s viditelnými účinky na kvalitu a krásu pleti. Velmi oblíbená je i růžová voda, která pomáhá pleť hydratovat a zjemňovat. Přednost však můžete dát sprchovým gelům bez sulfátů, s obsahem éterických olejů a účinných bylin nebo ručně vyráběným přírodním mýdlům. Perličkou v soutěži je však novinka Khadi, kterou je panenský kokosový BIO olej... Nu, co myslíte, stojí za to soutěžit?:-)

Otázka pro 3. kolo tedy zní:

Centella asiatica neboli pupečník asijský je bylina, kterou ajurvédská medicína používá mimo jiné za účelem zacelování a hojení ran. Zvyšuje elasticitu pokožky, podporuje tvorbu kolagenu, regeneruje pokožku a má protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Tento účinek instinktivně vnímají i tygři. Mají-li zranění, chodí si je do této byliny třít a také centellu okusují. V rámci přírodní kosmetiky Khadi je pleťový a tělový olej CENTELLA zaměřen především proti striím a na regeneraci pleti. Napište nám, jak se této zajímavé rostlině jinak také říká?

Možnosti:
a) hojivá tráva
b) tygří tráva
c) tygří mast

Nápovědu i e-shop najdete zde www.khadi-cz.cz/cz/e-shop/c11296/pletova-a-telova-pece.html

Odpověď na soutěžní otázku zasílejte na e-mail redakce: info@svethomeopatie.cz do neděle, 16.6.2013.

  

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.7.2020 22:37

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze