Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dárek „na zub“ pro tatínky k svátku!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Třetí červnová nedele se slaví jako Den otců. I když ho ještě nemáme v krvi tak jako Svátek matek, snažím se na něj nezapomínat. Hlavně kvůli dětem, abychom si uvědomili, že máme tatínka, který se o nás stará...

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Samozřejmě, budeme malovat obrázky, lepit a stříhat, ale aby ani žaludky nezůstaly prázdné, máme v plánu upéct tatínkovi makovou mřížkovou buchtu. Jak na ni?

Potřebujeme:

Těsto:

500 g špaldové celozrnné mouky
půl kostky droždí
asi ¼ litru vody (mléka, obilného mléka)
½ dl oleje
2-3 hrsti třtinového cukru
(podle toho, jak sladké chceme mít těsto. Pekla jsem už i úplně bez cukru...)

Náplň:

200 g mletého máku
sirup z agáve (můžeme použít i rýžový, nebo klidně cukr)
vanilka, skořice
trochu domácí marmelády
obilné mléko

Postup: 

Nejdříve si připravíme náplň: Mléko ohřejeme, přidáme sirup, marmeládu, vanilku, skořici. Do vařícího mléka nasypeme mák a chvíli povaříme. Náplň musí vychladnout, jinak by nám mohla pokazit těsto.

A můžeme se vrhnout na těsto: nejdříve si do teplé vody (mléka) nadrobíme droždí, přidáme špetku soli a cukr. Jak nám kvásek vyběhne, do mísy si připravíme mouku, do ní nalijeme olej i kvásek. Těsto pořádně hněteme, dokud se přestane lepit. Přikryjeme utěrkou a necháme odpočívat a kynout. Když je těsto pěkné vykynuté, vyválíme polovinu na velikost plechu, tu vložíme na plech vyložený pečícím papírem. Namažeme makovou náplní. Druhou část těsta taky vyválíme a nakrájíme na cca 1 cm široké proužky. Ty pokládáme uhlopříčně na náplň. Takto připravený mřížkovník necháme ještě jednou vykynout - asi ½ – ¾ hodiny. Mezitím si rozehřejeme troubu 200°C a dáme buchtu péct. Po 10 minutách můžeme teplotu trouby ztlumit na 180°C. Mřížkovník je hotový, když po zapichnutí špejle na ní nezůstává nalepené těsto.

Věřte, že je to opravdu mňamka hodna pozornosti i na „taťkovskou neděli“:-)
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.5.2020 19:49

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze