Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Trochu jiné pečivo...

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

"Co máme dnes k večeři?“, "Zase?!“ Tak tomu jsem se chtěla dnes vyhnout... 

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Proto jsem upekla to, co pekávala moje babička z jižního Slovenska - maďarsky se tomu říká „sós lepény“. Co to je? Je to vlastně slaný kynutý koláč. Babička ho někdy jen posypala solí, jindy zalila vejci rozšlehanými ve smetaně... A vždy musela napéct několik plechů:-)

Potřebujeme:

500 g špaldové hladké mouky
přibližně 4 dl vlažné vody
½ kostky droždí
sůl
olivový olej (asi 0,5 dl)
čerstvou bazalku (pažitku, rozmarýn, oregáno, tymián...)
mletý sušený česnek (může být i čerstvý)

Postup:

Droždí a sůl rozmícháme ve vlažné vodě. Když droždí začne nabíhat, přidáme mouku a vypracujeme hladké těsto. Necháme vykynout.

Těsto rozdělíme na dva bochánky, ze kterých na plech na pečící papír tvarujeme silnější placky. Polijeme olejem, posypeme solí, bylinkami a česnekem. Povrch těsta rukama trochu promačkáme. 

Pečeme na 220°C asi 15 minut.

Upekla jsem dvojnásobné množtví - je nás hodně:-) A pro kluky na zítřejší „sváču“ jsem jeden bochánek namazala i rajčatovým protlakem a po dopečení posypala trochou sýra – ať mají pocit, že svačí pizzu:-)

A s čím budeme dnes „sós lepény“ večeřet? Asi se salátem z tofu a zeleniny... Skvěle chutná i k dobré polévce, nebo k česnekovému dipu...

Vaše Andrea


 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:33

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze