Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak malé bílé kuličky vykouzlily úsměv na úsměv na uplakané dětské tváři, aneb víkendový cyklo-výlet

Autor: Lucie Nestrašilová

O víkendu jsem zažila situaci, kterou nazývám „Arnika“! Cestou od sousedů jsem na silnici před naším domem uviděla maminku se 3 dětmi. Uprostřed silnice ležela kola, maminka s dětmi se nakláněly nad plačící dcerou…

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Co se stalo?“, ptám se. „Ále, dcera jak šlapala, tak z ničeho nic přepadla přes řídítka a lekla se!“, reagovala polekaná maminka. Děvče si drželo nohu a hystericky brečelo. Jelikož už mám částečnou profesní „homeopatickou deformaci“, okamžitě mi hlavou proběhlo: „Aconitum a Arnika!“. „Nepotřebuje ošetřit?“, snažím se neštastné mamince pomoci. „Ne, snad ne. Ona se jen lekla a je trochu hysterická“, odpovídá maminka, ale v tu chvíli mám spíš dojem, že nechce být na obtíž.

Přesto se do řešení situace zapojuji, koukám na koleno, které si děvče drží. Naštěstí to vypadá dobře. Nicméně si dívka stěžuje, že jí noha bolí a stále polekaně pláče. Utěšuji ji a mamince nabízím pro dceru Arniku. Evidentně na homeopatika „slyší“, tak běžím domů, beru tubičku s kuličkami Arniky, přidávám Aconitum na evidentní šok a uklidňuji holčičku sladkými bílými kuličkami. Přibaluji balíček papírových kapesníků, malou mňamku, pomáhám sklízet kola ze silnice a celkově zklidnit situaci. Za chvíli může maminka i s dětmi v cyklovýletu pokračovat dál… V takových chvílích mě vždy potěší, když vidím, jak malé bílé kuličky vytvoří na uplakané dětské tváři úsměv:-)

P.S. Až budete vyrážet na cyklo-výlet, nezapomeňte sebou přibalit Arniku. Hodit se vám však může i Aconitum:-)
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 02:18

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze