Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Můj let s Boraxem

Autor: Lucie Nestrašilová

Nelétám často, ale jednou za čas mě okolnosti do letadla dostanou. Ačkoli jsem krátce po revoluci vystudovala u Českých aerolinií „letuškovou“ školu a chystala jsem se svůj pracovní život strávit v oblacích, z čehož vyplývá, že mám o létání o něco více informací než běžný cestující, přesto mám z létání velký respekt.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Nemůžu říci, že by mě létání bavilo, či mi naopak vadilo. Jde spíše o směs pocitů. Miluji letiště. Letištní haly a ten ruch všech možných lidí, směsici různorodých kultur, moderní obchody… To vše ve mě vyvolává příjemné pocity. Na letišti si připadám poněkud více svobodná, tak trochu „světová“, snažím se užít si příležitost být v jiném světě.

Mám ráda i nástup do letadla, usměvavé stevardy a stevardky, milého navoněného kapitána ve fešné uniformě. Cítím se paradoxně fajn i při „otravných“ povinných procedurách, které s odletem či příletem souvisejí.

Méně pozitivní pocity ve mně vyvolává odlepení letadla z runwaye. Většinou ten zvláštní pocit nastane už ve chvíli, kdy usednu na své sedadlo. Zvláštní tlak v oblasti břicha, pocit nervozity, myšlenky mi začínají šrotovat hlavou o sto šest. Plně respektuji veškerá opatření o vypnutí telefonu, nezapínám notebook (tento článek píši někde mezi Paříží a Lyonem… z letadla:-)… ale už v zóně, která zapnutí notebooku dovoluje…). A přitom věřím a doufám, že si ve svém mobilním zařízení tlačítko „Režim letadlo“ zmáčknou i ostatní cestující.

Když se však dostaneme nad mraky, zažívám naopak pocity štěstí, radosti, klidu. Miluji pohled z okna, ráda se dívám, jak letadlo plyne po hladině mraků… Těší mě to. Vyžívám se i v leteckém cateringu. Někomu to přijde nepochopitelné, ale já milovník kávy (výhradně kvalitního espressa) si v letadle s radostí pochutnávám na rozpustné převařené kávě zn. Nescafé zasypané (vlastně příšernou) práškovou smetanou. Všechno mi v oblacích připadá nějaké jiné, lepší.

Moje pocity slasti se mění ve chvíli, kdy jdeme na přistání. Nervozita v žaludku se opět ozývá, myšlenky se vracejí do reality všedního dne a já už se těším, až pojedu po runwayi k příletové hale. Miluji ten pocit, kdy šťastně přistanu a napíšu všem členům své početné rodiny „PŘISTÁLI JSME!“.

Vzhledem k tomu, že mě nyní práce k mé velké radosti „posadila“ do letadla směr Lyon, rozhodla jsem se, že tentokrát se na let náležitě připravím. Jak jinak než „homeopaticky“. Prostě učiním pokus, jestli jsou mé vnitřní „boje“ natolik závažné, že mi ani homeopatika nepomohou, nebo jestli zaberou. Načerpala jsem vědomosti od paní doktorky Elišky Bartlové z brožurky „Homeopatie na cesty“ ze strany 7 („Maximum nepříjemným pocitů prožíváte při vzletu letadla (strach, nevolnost) - léky pro ulehčení letu letadlem užívejte 2 dny před odletem. 5 granulí 2x denně a opakovaně během letu - dle jeho délky...), zakoupila jsem Borax 9 C a dovybavena Arnikou a Nux vomicou jsem vyrazila na služební cestu. Svůj „letadlový“ homeopatický pokus jsme započala již v odletové hale Arnikou. Nástup do letadla se o 20 minut opozdil a mě už tááák bolela záda a nohy z dlouhého stání, že jsem si „zobla“ 5 kuliček. Před nástupem do letadla jsem pokračovala připravenými 5 kuličkami Boraxu a sama jsem s velkým napětím očekávala, co to semnou udělá. Jelikož jsem naposled seděla v letadle asi 2 měsíce před tímto letem, svůj „letadlový“ stav jsem si dobře pamatovala. Když pominu, že jsem usedla vedle velmi milých společnic (lékařka a porodní asistentka – obě dámy s velkým srdcem), což mohlo mé příjemné pocity znásobit, účinek Boraxu mě skutečně velmi mile překvapil. Má volba byla správná! Tlak v břiše ustoupil a z letu se stal příjemný zážitek.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou letecky, nalistujte brožurku a najděte si podle svých pocitů svůj homeopatický lék. Udělá Vám z cesty zážitek, na který budete rádi vzpomínat:-)

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 07:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze