Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Moluska

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Moluska jsou kožní onemocnění virového původu, kdy se na kůži tvoří nezhoubné novotvary podobné bradavicím. Jedná se o onemocnění velmi infekční, přenáší se kontaktem s infikovaným místem, ale i v bazénech, sprchách apod. Mohou homeopatika pomoci?

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

V mé ambulanci se objevil osmiletý chlapeček s moluskami. Dítě mělo výsev již půl roku, hlavně v oblasti hýždí, rozkroku a stehen. Maminka zkoušela mnoho „zaručených“ postupů pro léčbu molusek. Např. užívání rakytníku, hlívy ústřičné, vysušování čajovníkem, apod. Občas se podařilo zmenšit oblast výsevu, která se ale opět velmi rychle zvětšila.

Jelikož ke mně maminka s dítětem nepřišla pro homeopatické poradenství, ale kvůli vadnému držení těla dítěte, nevměšovala jsem se zprvu do léčby molusek. Po čase jsem mamince léčbu homeopatickými léky nabídla, v lékárně jí ale tento postup rozmluvili. V rehabilitační ambulanci jsme se s přestávkami potkávali rok. Při posledním sezení jsem mamince napsala na lístek název homeopatického léku, s úsměvem a radou, že až bude mít pocit, že už vyzkoušela všechno, může přece zkusit i „tu“ homeopatii.

Po dalším půl roce jsem maminku potkala ve městě, a byla jsem velmi ráda, když mi oznámila, že po užívání předepsaného homeopatického léku molusky zmizely.

Tento příběh píši proto, abych rozšířila obzory a možnosti léčby pro jiné maminky, které se s léčbou molusek trápí stejně a jsou na vážkách, zda homeopatii vyzkoušet. Ne vždy se podaří vyléčit molusky tak jednoduše, po užívání jednoho homeopatického léku, někdy je to běh na dlouhou trať, ale stojí za to vydržet s dechem až do konce. Molusky, jako i jiná infekční onemocnění se projeví zejména u jedinců s poruchou imunity, a tuto poruchu je nutno řešit komplexně.

V mém příběhu dítěte s moluskami byl použit homeopatický lék Thuya occidentalis.

Nejoptimálnější je navštívit homeopata, který dítě či dospělého vyšetří a vybere vhodný homeopatický lék. Homeopatická léčba je komplexní a zasahuje na všech úrovních řízení lidského těla.

Pěkné májové dny přeje vaše Radana.
 

 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:30

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze