Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Cestujeme s pejskem

Autor: MVDr. Lada Paulů

Konečně nám začalo období dovolených. Máte-li doma pejska, kterého chcete vzít na dovolenou sebou, jistě řešíte, jak zvládne cestu. Pokud cestuje rád a je zvyklý, není co řešit a máte před sebou pohodovou dovču. Ale co když je mu špatně nebo se po předchozí špatné zkušenosti bojí v autě? Pomoc nabízí homeopatie...

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Homeopatická pomoc při kinetózách:

  • Cocculus indicus 9 nebo 15 C – asi nejčastěji používaný lék. Pejsek je slabý, nechce se mu reagovat, když na něj mluvíte. Je mu hůř, pokud cestuje s plným žaludkem. Lépe mu je ve vytopeném autě.
  • Tabacum 9 nebo 15 C – pejsek hodně sliní, může zvracet nebo mít i průjem. Jakýkoliv pohyb a teplo stav zhoršuje. Spánek a čerstvý vzduch pejskovi dělá dobře.
  • Borax 9 nebo 15 C – typické pro tento lék je, že psovi vadí pohyb shora dolů (výtah nebo i jen když ho berete do náruče), proto je vhodný zejména do letadla. Ale svoje uplatnění najde i při cestování autem, zejména pokud mazlíček odpovídá popisu. Vadí mu jakýkoliv pasivní pohyb, zvrací. Je vhodný zejména u těch jedinců, kteří jsou citliví na silné a ostré zvuky (vždycky nadskočí, prudce se leknou, třeba když udeří hrom. Proto je to vhodný lék i při strachu z bouřky.)
  • Speciální situací je stav, který vyžaduje lék Coffea cruda 15 C. Tito zvířata jsou tak strašně natěšená na výlet, že se samou radostí pozvrací..

A co když nám v cestování vadí strach?

  • Argentum nitricum 15 nebo 30 C – u neklidných jedinců (nemusí být neklidný stále, třeba jen před cestováním), pobíhá po autě, je překotný. Dost často je přítomný průjem ze stresu.
  • Gelsemium sempervirens 15 nebo 30 C – na první pohled vypadá jako pravý opak Argenta. Pejsek je jakoby paralyzovaný strachem, leží v autě a nechce se hýbat (vypadá to, jakoby dělal „já tu nejsem“. Obtěžuje ho jen to, kdyby měl otočit hlavu. Ale na očích mu vidíte, že hlava mu funguje normálně, jen tělo nechce reagovat. Může hodně močit, případně mít průjem.
  • Aconitum napellus 15 nebo 30 C – podejte v případě, pokud pejsek zažil v autě nějakou šokovou událost (třeba nezávažnou autonehodu) a bojí se od té doby.

Lék který vyberete, podejte večer před cestou (nebo ráno, když jedete odpoledne) a zopakujte bezprostředně před cestou. Dál opakujte podle situace a odezvy. Pokud je pejsek lepší a začne se zhoršovat, hned zopakujte dávku. I kdyby se pozvracel, tak dávku zopakujte.

Pokud cestujete se psem, přistupujte k tomu tak, jakoby jste cestovali s dítětem. To znamená dostatek tekutin a nenechávat psa v zavřeném autě, které stojí na sluníčku. Na zoohygieně nám říkal pan docent, že ročně v přehřátém autě zahyne 5 psů a jeden kojenec, tak si na to dávejte pozor a užijte si dovolenou.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:30

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze