Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Energie do kapsy

Autor: Mgr. Olga Pohl

Nastává sezóna výletů a s nimi nutnost mít po ruce příhodný (a nejlépe i lahodný) zdroj energie. Zavilé odpůrce cukru tentokrát nepotěším, ale tajní fanoušci Receptáře inspiraci jistě ocení. A mladším ročníkům by se zas mohl líbit alternativní název „DIY Power Bars“. Ať už patříte k jakékoli skupině, jestli tenhle recept vyzkoušíte, už nikdy nesáhnete po cereální tyčince z obchodu. A ještě ušetříte!

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Olga Pohl

Základem jsou ovesné vločky, pojidlem zlatý sirup a kouzelnou přísadou máslo. Ostatní už je jen na vás, vaší individuální chuti a fantazii – popřípadě fantazii vašich dětí. Zrovna tyhle pochoutky na výlet či na svačinku s nimi můžete vyrábět zcela bez obav, že se něco srazí nebo nepovede. Odměřování a míchání je bude určitě bavit (nemluvě o ochutnávání – nejsnadnější cestě k seznámení se s nejrůznějšími zdravými potravinami).

Přísady:

100 g másla
100 g zlatého sirupu (k dostání například v Marks&Spencer, lze nahradit medem, výsledek bude o malinko lepivější)
120 g hnědého cukru muscovado (k dostání v prodejnách zdravé výživy, zkusit můžete i surový cukr rapadura, v nouzi postačí i běžný třtinový)
300 g ovesných vloček (raději jemně mletých)
150 g semínek (např. kombinace dýňových, lněných a konopných)
50 g mandlových lupínků
50 g mletých mandlí
150 g sušeného ovoce (rozinek a brusinek)

 

Postup:

  1. Zapněte troubu na 190˚C. Plech o velikosti 25x30 cm vyložte papírem na pečení (snadněji se přichytí, když pekáč na pár místech lehce pomáznete máslem).
  2. Odvažte suché přísady (kromě cukru) a nasypte je do větší mísy.
  3. V kastrůlku rozpusťte máslo, sirup a cukr na mírné teplotě. Nalijte do mísy k suchým přísadám a dobře promíchejte.
  4. Vyklopte do pekáčku, rovnoměrně rozprostřete a potom pečlivě upěchujte zadní stranou lžíce nebo navlhčenýma rukama.
  5. Vložte do trouby a pečte 15-20 minut nebo dokud nebude povrch zlatohnědý.
  6. Vyjměte z trouby, nechte 10 minut stát a potom nakrájejte v pekáčku na tyčinky. Nechte úplně vychladnout, znovu projeďte řezy ostrým nožem a jednotlivé tyčinky vyjměte.
  7. Skladujte ve vzduchotěsně uzavřené nádobě a spotřebujte do týdne (tyčinky můžete také zmrazit).

Výchozí recept můžete donekonečna obměňovat, kombinovat nejrůznější sušené ovoce (rozinky, brusinky, meruňky, třešně), semínka (slunečnicová, dýňová, lněná, sezamová, konopná), sekané či mleté mandle a ořechy (lískové, vlašské, kešu, makadamové).

Napište nám, jaká kombinace se vám nejlépe osvědčila. A připojte třeba i tip na výlet.

Šťastnou cestu!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Olga Pohl

Autor: Mgr. Olga Pohlredaktorka, tlumočnice, překladatelka

O pestré vaření a výživu se zajímám od mládí. Významným milníkem pro mě byla zkušenost z komunitní kuchyně Schumacher College ve Velké Británii. Tam jsem poprvé poznala vynikající vegetariánské pokrmy, kvalitní (bio)suroviny a kouzlo mezinárodní kuchyně. V současnosti se zajímám hlavně o nápadité a chutné využívání sezónní zeleniny a ovoce, využití planě rostoucích plodin a pěstování méně známých či krajových odrůd. Jedním z mých nejnovějších objevů je perská kuchyně. O mých kuchařských dobrodružstvích se dočtete také na blogu olgapohl.blogspot.cz.

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.6.2019 00:56

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze