Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kdy zařadit lepek do stravy kojence?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Jedním s častých dotazů v naší Nutriční poradně je otázka zařazení lepku do stravy kojence. Kdy je nejvhodnější s lepkem u dětí začít? 

Ilustrační foto

Dotaz čtenářky Lenky: 

Dobrý den, mám dotaz ohledně zařazování lepku do stravy kojence. Mému synovi je 10 měsíců, stále ho plně kojím, ostatní tekutiny odmítá. Vařím mu pouze zeleninu a ovocné pokrmy, prospívá výborně. Pan dr.Fořt ve své knize píše, že lepek by měl být ve stravě nejdříve až po 18měsících života dítěte a maso nejdříve po 1.roce, dokonce klidně i ve 2 letech. Synova dětská lékařska však tvrdí, že jsem měla lepek do synovi stravy zařadit již po 6.měsíci. Nevím, co je správné. Můžete mi prosím napsat Váš názor? 

Názor Ing. Ludmily Pszczolkové, nutriční poradkyně:

"Pediatři doporučují zařadit lepek do jídelníčku dříve, tj. v rozmezí od 6 do 8 měsíců. Někteří argumentují tím, že je třeba střevo trénovat, jiní, že je vhodné co nejdříve odhalit případnou alergii. Já sama se přikláním k postupu dr. Fořta a jsem se zaváděním lepku velmi opatrná. Zvlášť v případě, že je někdo z rodičů, sourozenců či prarodičů alergik.

Mám zkušenost, že v poslední době je alergie na lepek velmi častá a proto je vhodné počkat ideálně do 1 roku věku. Pokud kojíte, je to nejlepší cesta, jak posílit střevo - mateřské mléko obsahuje speciální polysacharidy, kterou jsou potravou pro správné střevní bakterie (tzv. prebiotika). Rozhodně nezkazíte nic tím, když budete synovi dávat místo lepkové kaše kaši jáhelnou, pohankovou nebo rýžovou. Určitě bych ji vařila bez mléka. Syn je kojen, mléka má dost. Spíše mu nabídněte čistý bílý jogurt. Viděla jsem ve své praxi hodně dětí s alergií na lepek a vím, jak těžké je pak dostat střevo do kondice.

Bílá mouka není nenahraditelná. Pokud byste přece jen chtěla lepek zařadit, pak určitě volte potraviny celozrnné. Klíček, který celozrnná mouka obsahuje, pomáhá trávit lepek. 

Co se týče masa, do dvou let bych nečekala. Záleží samozřejmě na tom, jak bude syn prospívat. Velmi kvalitní potravinou je například guinoa, která obsahuje komplexní aminokyseliny, které člověk pro syntézu bílkovin potřebuje. Zkuste synovi nabídnou maso po 1. roce věku. Děti většinou velmi dobře vědí, co mohou a co ne. Rozhodně by to mělo být maso domácí a rozhodně NE maso kuřecí z obchodu.

Já sama jsem kojila dceru do tří let a vůbec toho nelituji, mléko jsem jí nikdy nedávala a ani nikdy, ani teď v devíti letech, ho nevyžaduje. Nenechte se v kojení odradit, pokud to Vám samotné vyhovuje. Není kam spěchat."

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:11

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze