Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak jsem zoufale toužila po Arnice, aneb Arnika na golfu...

Autor: Lucie Nestrašilová

Taky se vám stává, že sebou vždy vozíte homeopatickou lékárničku, ale když jí skutečně potřebujete, tak ten správný lék u sebe nemáte? Já osobně se snažím tyto chvíle eliminovat a své oblíbené pomocníky vozím v praktické malé krabičce vždy sebou. Krabička se vejde i do sebemenší kabelky, ledvinky kolem pasu, do příruční cyklo-tašky i do golfového bagu… A tady začíná můj příběh...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Zcela nečekaně se nám s manželem naskytla příležitost hlídání dětí, tak jsme nabídku využili, rychle zabalili a do hodiny vyrazili na golfový víkend. Předpověď počasí byla velmi špatná, ale odjeli jsme i za cenu, že strávíme víkend čtením knížek, spánkem, prostě odpočinkem. Hlavně, že nebudeme muset řešit, co vařit, jaký výlet naplánujeme dětem, a trošku si od vychovávání odpočineme. V rychlosti jakou jsme se chopili příležitosti opustit náš dům, jsem zapomněla onu malou modrou krabičku s mými oblíbenými homeopatiky…

Když jsme druhý den ráno zjistili, že je sice mizerné počasí, ale neprší, vyrazili jsme plni elánu na hřiště. Nebyla to v tom týdnu moje první golfová hra a byť ty předchozí byly krátké asi od 11. jamky jsem začala trpět bolestí levé paže. Moje svaly byly evidentně přetažené a tak každý odpal (a že jich bylo!:-) byl pro mě bolestivý. K tomu se přidala únava z fyzicky náročného hřiště a tak jsem začala v bagu hledat Arniku. Prohledala jsem všechny kapsy, ale Arnika nikde. Jak já si nadávala! Ani nevíte, jak moc jsem si přála, aby ta malá tubička s bílými kuličkami na mě někde vypadla. Bohužel se tak nestalo. Cestou jsem využila jen „přítomnosti“ Nux vomicy, která byla pečlivě uschována v kapse mé vesty. To když jsem dle instrukcí kamarádky po odehrání 8. jamky neodolala čerstvému domácímu chlebu se škvarkovým sádlem (milá pozornost provozovatelů golfového hřiště přítomným hráčům). Možná si řeknete, proč jsem ten chleba jedla, když si hned poté musím dát Nux vomicu, ale ta vůně byla fakt neodolatelná No a protože své tělo znám, vím, že mě po takovém jídle příliš „nepochválí“ (doporučení lékaře: hlavně nikdy nejezte čerstvé pečivo a nic mastného… se ne vždy dá respektovat) a tak je „Nux“, jak jí familiárně říkám, mojí záchranou první pomoci:-) 
Nicméně vraťme se k Arnice. Po odehrání 18.jamky jsem doufala, že najdu Arniku aspoň na pokoji. Byla jsem si téměř jista, že ji v některé z kapes kufru mám. Fyzickou únavou bolavé tělo mě prosilo o pomoc, ale Arnika nikde. Tolik jsme si přála ji najít! Bohužel ani hotelový pokoj Arniku neskrýval...

A tak jsem hned po návratu domů vzala malou modrou krabičku a naplnila ji svými „sportovními“ homeopatiky, uložila jsem ji do bagu, abych už příště nemusela jen toužit, ale mohla ji i užít.

A jaká homeopatika moje „sportovní“ krabička obsahuje?

Arnika Montana 9 C - dokonalý lék první pomoci - každého úrazu bez ohledu na původ, lokalizaci a rozsah; lék tiší bolest, zlepšuje hojení kostí a svalů, zabraňuje vzniku modřin a podlitin, snižuje riziko komplikací, zrychluje rekonvalescenci.

Nux vomica 9 C – na trávicí potíže - to kdyby mi zase někde nabídli teplý domácí chléb se škvarkovým sádlem

Rhus toxicodendron 9 C - na záněty kloubů a šlach - postižení provázené ztuhlostí a bolestivostí zejména na začátku pohybu („než se rozejde“), výrazně horší v klidu. Zlepšení nastává pomalým a souvislým pohybem. Rhus je výborný i na opary!

Ruta graveolens 9 C – na následky poranění kloubu (např. vymknutí), při kterých dochází k poranění tkání v okolí kloubu (šlachy, vazy). Kloub je ztuhlý, zhmožděný a bolestivý. Obtíže se zhoršují v klidu a zlepšují pohybem (bolest ustupuje hned v začátku pohybu).

Apis mellifica 30 C - na akutní otok po zátěži. Tento lék se užívá i častěji než 4x denně (v rytmu potíží), vždy v dávce 5 granulí. Intervaly prodlužujete vzhledem k ústupu otoku. Můžete kombinovat s homeopatickým lékem Bryonia 9 C.

Dávkování: 5 granulí 2x denně, v akutním období i 4x denně.

Příště bude moje homeopatická krabička to první, co si sebou zabalím:-)

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2022 10:59

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze