Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak vybrat botičky pro batole?

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Kdy koupit dítěti první botičky? A jaké by měly být? Tyto a mnoho dalších otázek nám klade spousta našich čtenářů. Jaký je názor naší fyzioterapeutky Radany na vhodné obutí našich nejmenších ratolestí? 

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Dotaz:

Mému synovi je rok a ještě nechodí, ale kde může, tak stojí, obchází nábytek, atp. Doposud jsem mu dávala na nohy měkké kožené capáčky, a to proto, aby mu neklouzala nožka. Žádnou jinou funkci tyto capáčky nemají. Teď zvažuji, jestli mu mám již pořídit nějaké bačkůrky, nebo botičky na doma, kde tráví na nohách nejvíce času. Zkoušela jsem mu již i klasické manžestrové kotníčkové bačkůrky na zavazování, ale přišlo mi to hrozně nepřirozené. Když např. seděl na patách, měl kotníky vyvrácené do stran, zakopával o ně. V obchodě nám poradili zakoupit boty o 12 mm delší. Je nutné synovi již kotníček fixovat, nebo máme ještě čas? Je lepší pro malé dítě pevná bota, nebo např. kožené sandálky?

Odpověď PhDr. Radany Poděbradské, Ph.D., zkušené fyzioterapeutky, odbornice v homeopatii:

"Pokud probíhá ontogenetický vývoj (vývoj dítěte do samostatné chůze) vpořádku, pak není potřeba kotníčky ničím stablizovat, tedy ani obuví. Naopak je velmi vhodné nechat chodidlo poznávat různorodé materiály, tj. chůzí na boso, myslím tím i bez punčošek či ponožek. Tato varianta je ze zdravotního hlediska ještě vhodnější než kožené capáčky. Ty už jsou vrstvou, která omezuje rozvoj vnímání plosky. Pokud máte strach, aby se dítě nenachladilo a máte na podlaze parkety nebo plovoucí podlahu, pak zvolte raději punčochy nebo ponožky s protiskluzovou úpravou. Čím méně vrstev, tím lépe. 

Výborně sama cítíte, že se Vaše dítě nemůže cítít ve větších bačkůrkách přirozeně, že mu překáží. Pro další volbu, např. pro období školky se přikláním k výběru velikosti jen o malinko delší než je samotné chodidlo. Sice méně vydrží, ale noha není tak omezována v přirozeném pohybu jako v botě velké. V tomto věku ale Vaše dítě bačkůrky rozhodně nepotřebuje.

Pokud probíhá vývoj vpořádku, fixace kotníčků není vůbec potřeba, což by měl zhodnotit dětský lékař. Kotníkové boty u dětí mají dle mého názoru význam pouze jako sezónní věc, tedy z důvodu zateplení nožky. 

Ven již musíte volit botičky, ale volte v první řadě boty lehké a dále pružné. Uchopte botu jednou rukou za patu, druhou za špičku a "zaždímejte" tyto konce proti sobě, bota musí být v obou směrech poddajná."

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 22:12

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze