Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Akce – reakce

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Zdravím všechny čtenáře, kteří holdují našim stránkám a také našim receptům a přidávám jednu svou čerstvou zkušenost. Často se setkávám s recepty, které když chce člověk reprodukovat, výsledek zdaleka neodpovídá uvedenému popisu a ještě dál obrázku. U mě to nyní bylo jinak…

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Jak jsem o vánocích psala, užíváme si domácí pekárny. Zatím nás neomrzela, naučila jsem se využívat i odložený start, protože se mi párkrát stalo, že jsem si vzpomněla pozdě a chléb k večeři jsme upéct nestihli. Zkusila jsem i vlastní receptury s větším či menším úspěchem.

A na řadu přišel kváskový chléb. Už delší dobu sleduji recepty a obrázky a zkušenosti mých kamarádek a známých. A tak se stalo, že byl manžel pracovně na jedné akci a tam se ochutnával domácí chléb. I donesl domů recept a nechal si dovézt i kvásek. Upekla jsem chléb podle receptu, ale nikomu nechutnal. To se někdy stává… Ale pořád jsem měla v hlavě myšlenku, že než to s kváskovým chlebem definitivně vzdám, chci rozhodně zkusit Andrein voňavý kváskový chléb, jehož recept věnovala našim stránkám.

A jak to dopadlo? Posuďte sami...

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 02:05

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze