Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Antimonium crudum

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

V přírodě se vyskytuje v sirné rudě antimonitu. Má podobu jemného šedého prášku s kovovým leskem, který není rozpustný ve vodě. Seznamte se s homeopatickým lékem Antimonium crudum...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Používá se při výrobě barevných pigmentů, pyrotechniky, ale také v lékařství jako prostředek pro podporu vykašlávání. 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

 • trávicí obtíže velký jedlíků s pocitem přejedení, plnosti, říháním – může se jednat o dospělého i o dítě, vždy je to nenasytný jedlík, který mívá často vznětlivou a mrzutou povahu, zvláště pokud je hladový
 • kožní obtíže (impetigo, bradavice, ekzém) zhoršené nadměrným jídlem u jedinců se sklonem k trávicím obtížím

INDIKACE:

Trávicí obtíže s říháním, nevolností a zvracením

 • Může být přítomen i vodnatý průjem, často v letním období, kdy je stolice polotekutá – vodnatá s kousky pevné stolice.
 • Nemocný má povleklý bílý jazyk, pocit plnosti.
 • Obtíže často vznikají po dietní chybě – většinou je jedná o neukázněného jedlíka, který jí hltavě a příliš mnoho.
 • Po takovém jídle se brzy dostavuje říhání s chutí požité potravy a zvracení, které neulevuje.

Dávkování: 9 C, 5 granulí opakovaně podle zvracení nebo průjmu, postupně vysazovat.

Kožní obtíže 

 • mokvající, infikovaný ekzém se strupy na obličeji nebo ve vlasech často u nenasytných, obéznějších jedlíků se sklonem k zažívacím obtížím
 • výsev nezánětlivých nebo mírně zanícených puchýřků (impetigo, akné) na obličeji a v okolí úst
 • rohovité, ztluštělé a tvrdé bradavice na dlaních a chodidlech, často velmi početné, někdy shluklé k sobě
 • ztluštělé, tvrdé, načernalé a deformované nehty, které se snadno lámou
 • popraskaná ztluštělá kůže na dlaních, patě, vnějších okrajích chodidla

Dávkování: 15 C, 2x denně 5 granulí

Homeopatický lék Antimonium crudum lze užívat na spoustu potíží. O některých z nich si můžete přečíst v našich článcích: LÉČBA BRADAVIC,  ŠPATNÉ TRÁVENÍ.
 

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.8.2022 12:30

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze