Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Aesculus Hippocastanum, seznamte se prosím...

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Krásný až 25 metrů vysoký mohutný strom z čeledi jírovcovitých, původně pravděpodobně ze střední Asie, je okrasou mnohých zahrad a parků. K přípravě matečné tinktury se používá plod stromu se svým obalem.

Ilustrační foto

Homeopatický lék Aesculus Hippocastanum, jinak také Kaštan koňský či Jírovec maďal je především lékem cévních potíží. Jelikož přicházející teplé počasí sebou nese i zvýšené riziko cévních problémů, stojí za to si tento lék přiblížit.

Užívá se nejčastěji:

  • při obtížích souvisejících se žilním oběhem, v jejichž důsledku dochází k městnání krve a zhoršení jejího odtoku v oblasti malé pánve
  • v případě palčivých bolestí žil s pocitem těžkých nohou a pulzací
  • když se stav zhoršuje teplem, stáním nebo spánkem, resp. vše zhoršuje krevní oběh dolních končetin – ráno jsou nohy těžké, večer oteklé

Charakteristické pro tento lék je, že ke zlepšení stavu dochází chladem, mírným a delším pohybem nebo odpočinkem „s nohama nahoře“, což zlepšuje prokrvení dolních končetin.

INDIKACE - Cévní obtíže

  • hemoroidy – málo krvácející, s pocitem píchání či bodání v konečníku; stolice je tvrdá a objemná, nutkání na stolici je často neúčinné a její vylučování provází pálení a podráždění
  • varixy (křečové žíly), které se přidávají k hemoroidům a jsou také projevem zhoršení krevního oběhu v oblasti malé pánve

Dávkování: 9 C, 2x denně 5 granulí

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:44

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze