Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Aesculus Hippocastanum, seznamte se prosím...

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Krásný až 25 metrů vysoký mohutný strom z čeledi jírovcovitých, původně pravděpodobně ze střední Asie, je okrasou mnohých zahrad a parků. K přípravě matečné tinktury se používá plod stromu se svým obalem.

Ilustrační foto

Homeopatický lék Aesculus Hippocastanum, jinak také Kaštan koňský či Jírovec maďal je především lékem cévních potíží. Jelikož přicházející teplé počasí sebou nese i zvýšené riziko cévních problémů, stojí za to si tento lék přiblížit.

Užívá se nejčastěji:

  • při obtížích souvisejících se žilním oběhem, v jejichž důsledku dochází k městnání krve a zhoršení jejího odtoku v oblasti malé pánve
  • v případě palčivých bolestí žil s pocitem těžkých nohou a pulzací
  • když se stav zhoršuje teplem, stáním nebo spánkem, resp. vše zhoršuje krevní oběh dolních končetin – ráno jsou nohy těžké, večer oteklé

Charakteristické pro tento lék je, že ke zlepšení stavu dochází chladem, mírným a delším pohybem nebo odpočinkem „s nohama nahoře“, což zlepšuje prokrvení dolních končetin.

INDIKACE - Cévní obtíže

  • hemoroidy – málo krvácející, s pocitem píchání či bodání v konečníku; stolice je tvrdá a objemná, nutkání na stolici je často neúčinné a její vylučování provází pálení a podráždění
  • varixy (křečové žíly), které se přidávají k hemoroidům a jsou také projevem zhoršení krevního oběhu v oblasti malé pánve

Dávkování: 9 C, 2x denně 5 granulí

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.6.2019 03:18

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze