Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Fusarium... plísňové onemocnění rostlin

Autor: Lucie Nestrašilová

Trápí vaše rostliny plísňové onemocnění? Může se jednat o Fusarium. Co v tomto případě radí Vaikunthanath Kaviraj, který během své dlouholeté homeopatické praxe vypozoroval paralely mezi člověkem a rostlinou a využil jich pro léčbu rostlin?

Ilustrační foto
Zdroj: Vaikunthanath Kaviraj

"Fusarium je častým problémem u fazolí, hrachu, zelí, sladkých brambor, rajčat a melounů. Onemocnění, které je způsobeno houbami nejprve způsobí, že se spodní listy rostliny zkroutí směrem dolů, rostlina vadne. Toto onemocnění je velmi obtížné kontrolovat. Houba může rostlinu napadnout vlivem změny prostředí půdy, snížení alkality a zvýšení organické hmoty. Přestože na řešení Fusaria existuje několik přípravků, většina plísňových onemocnění reaguje dobře na homeopatický lék Silicea.", Vaikunthanath Kaviraj, "Základem je, abyste při nákupu rostliny dbali na to, aby bylo osivo ošetřené. Stejně tak důležitý je zdravý osevní postup. Půda musí být zkypřená a propustná, neboť zamoření chorobu podporuje. Dbejte na zdravou hodnotu pH půdy a vyvážené hnojení. Dejte však pozor na to, abyste nepřehnojovali." 

Chcete se o šetrném pěstování rostlin dozvědět více? Pak vám doporučujeme knihu Vaikunthanath Kaviraje "Homeopatie pro zahradu a farmu".
 

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.7.2021 23:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze