Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když vám odejde někdo blízký…

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Jsou v životě chvíle veselé, ale jsou také ty smutné, např. když nám odejde někdo blízký. I tady může homeopatie hodně pomoci.

Ilustrační foto

Přestože překonáme ty první nejtěžší okamžiky a cítíme se již mnohem líp, nemusí se nám vždy podařit zpracovat emoce tak, aby nám v budoucnu nepůsobily potíže. Často se tak stane, že některé zdravotní potíže se datují přesně k odchodu někoho blízkého, k úmrtí partnera, rodiče, ale třeba i velmi oblíbeného zvířátka.

V tom nejakutnějším období, kdy se zprávu dozvíme, případně jsme přímo součástí této smutné události je vhodné co nejdříve užít homeopatický lék Aconitum 30 C. V dalších dnech, kdy je nám velmi smutno a vše vidíme jen přes slzy, je vhodný homeopatický lék Ignatia amara 15 C. Kromě těchto léků akutního stádia je vhodné současně po delší dobu užívat homeopatický lék Natrum muriaticum 30 C. Bylo by pošetilé psát, že tyto léky mohou zmírnit žal nad našimi blízkými, určitě však mohou zmírnit dopady těchto životních událostí na naši tělesnou schránku.

Aconitum napellus 30 C – 5 granulí co nejdříve, 1x denně – 3 dávky
Ignatia amara 15 C – 5 granulí 2x denně po dobu jednoho týdne
Natrum muriaticum 30 C – 5 granulí 2x týdně – vybrat tubu

Říká se, že nejtěžší je první rok, prožít všechny tradice, zvyky a rodinné události bez milované osoby. Právě v takových chvílích pak můžete znovu využít homeopatických léků – Ignatia amara a Natrum muriaticum na přechodnou dobu.

Nikdy nezapomeneme, ale můžeme vzpomínat s úsměvem.

Poznámka redakce: V případě, že ztratíte někoho blízkého může vám kromě výše uvedeného doporučení pomoci široké spektrum homeopatických léků. Pokud vaše potíže přetrvávají, navštivte lékaře-odborníka v homeopatii, který vám vybere lék na míru.


 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 08:58

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze