Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Když pejska bolí záda

Autor: MVDr. Lada Paulů

Bolesti zad a vyhřezlé ploténky se netýkají pouze chovatelů jezevčíků. Dobrmani a boxeři mívají problémy zejména s krční páteří, němečtí ovčáci s bederní páteří. Ale to jsou statistiky a plemenné predispozice, v podstatě problémy se zády může mít kdokoliv a kdykoliv.

Ilustrační foto

U psů, kteří tyto problémy mívají, se nedoporučuje chůze ze schodů, skákání z gauče a podobných vymožeností. Váš lékař vám s největší pravděpodobností doporučí kšírky místo obojku (a zejména u problémů v oblasti krční páteře není vhodné pejska trestat chycením za kožní řasu za krkem). V chladnějších měsících jsou vhodné oblečky (Měli jsme v ordinaci nimroda s drnosrstým jezevčíkem. Když dostal instrukci, koupit obleček, vypadal, že se na místě skácí, protože se mu budou chlapi smát. Pak svolil, že seženou nějaký s jelenem. Jak to nakonec dopadlo, netuším, ale pes je asi bez oblečku:-).

Prognóza terapie záleží na diagnóze a stupni ochrnutí. Nepodceňujte situaci a navštivte odborníka. Pokud váš pejsek podstoupí operaci, lze mu homeopaticky pomoci a urychlit rekonvalescenci.

Nejčastěji používanými homeopatickými léky při bolestech zad jsou:

Aconitum napellus 15 C - 2-3x denně 5 granulí – je to lék první volby u mnohých onemocnění. Bolest zad je prudká, náhlá. Vzniká jako následek vystavení větru nebo suchému chladu.

Hypericum perforatum 15 C - 2x denně 5 granulí – napomáhá regeneraci nervů. Dávám ho v podstatě při každé bolestivosti zad. Ulevuje bolestem způsobeným poškozením nervů (včetně zatrženého drápu, trhání zubů, tržné a kousné rány, trauma míchy a páteře).

Gelsemium sempervirens 15 C - 2x denně 5 granulí – vždy přítomná paralýza, ochablost a slabost končetin. Problémy často lokalizované na pravé straně. Spouštěcím faktorem může být strach, tréma, leknutí. Může být přítomen průjem. Velmi dobrý lék pokud pejsek trpí strachem na výstavě (je jako paralyzovaný).

Causticum 15 C - 2x denně 5 granulí – vhodný zejména pro staré, slabé, hubené jedince. Pejsek může trpět inkontinencí. Problémy se objevují postupně, zhoršují se následkem studeného větru. Jedná se o homeopatický lék s lokalizací spíše na pravé straně.

Conium maculatum 15 C - 2x denně 5 granulí – porucha chůze a rovnováhy, problémy začínají od zadních nohou, s progresí k hlavě. Hlava bývá natočená k pravé straně (zvíře se může pohybovat v kruhu). Vhodný zejména pro starší psy.

Lachnantes 15 C - 2x denně 5 granulí – při vyhřezlé ploténce.

Bryonia 15 C - 2x denně 5 granulí – velmi intenzivní bolesti, výrazná neochota k pohybu (pohyb stav zhoršuje). Ke zlepšení pomáhá klid, tlak a studený obklad.

Pokud váš pejsek podstoupí operaci, podejte mu pro lepší hojení Arniku montanu 15 C 2-5x denně 5 granulí dle potíží, Phosphorus 15 C 2x denně 5 granulí a Nux vomica 15 C (pro lepší metabolizaci anestezie) 2x denně 5 granulí. Pro lepší regeneraci nervové tkáně doporučuji Hypericum perforatum 15 C 2x denně 5 granulí.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2022 12:31

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze