Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolest chodidel, aneb než vyrazíte na procházku...

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Zní to až neskutečně, ale zdá se, že jaro je konečně tady! Těšíme se na procházky, outdoorové aktivity, výlety... Pokud máte problémy s chodidly, pak je ten pravý čas s tím něco začít dělat, abyste si jarní počasí dostatečně užili. Vybíráme z nejčastějších dotazů z naší Rehabilitační poradny...

Ilustrační foto

Dotaz:

Je mi 25 let a mám problém s chodidly. Nemám ještě úplně plochou nohu, ale vybočují se mi kotníky dovnitř a místo klenby mám na chodidle "boule ze svalů". Projevuje se to únavou nohou při chůzi, na chodidlech mám otlaky. Často mě bolí nohy hned po ráno, když vstanu z postele. Prosím o radu, zda můžu tento problém napravit.

Názor PhDr. Radany Poděbradské, Ph.D., fyzioterapeutky, tváře naší "Rehabilitační poradny":

Předně - "Nikdy není pozdě". Možná již nebudete schopna změnit přímo tvar klenby, nicméně Vaše svaly mohou pracovat lépe. Na aktivaci nožní klenby existují konkrétní cviky. Ty je však vhodné trénovat pod dohledem fyzioterapeuta.

Mohu Vám však dát určitá doporučení:

  • choďte hodně na boso po různorodém terénu. V létě doporučuji vystřídat chůzi v písku, po trávě a po lesním terénu. Marné nejsou ani kamínky v řece. V létě si nasbírejte kamínky z řeky do bedničky a několikrát denně po nich šlapejte. Dejte si je na místo, kam často chodíte - nejvhodnější je koupelna a vždycky, když tam zamíříte, stoupněte do bedničky a 30 vteřin přešlapujte.
  • nedoporučuji obuv s akupresurní stélkou. Noha se na takové dráždění brzy adaptuje a pak už nefunguje stimulačně.
  • trénujte stoj na jedné noze. Udělejte krok vpřed, asi na šířku chodidla. Koleno musí mířit lehce ven a na vnitřní straně klenby nohy byste měla cítit svalovou aktivaci "že se tam něco děje". Poté přenášejte pomalu váhu na tuto (přední) nohu a zadní nohu odlehčujte. Po celou dobu byste měla vnímat aktivaci v oblasti chodidla.
  • při takové terapii někdy pacientům doporučuji, aby si do boty vložili molitanový míček, pokud celý míček hodně tlačí, lze jej rozpůlit a vložit do boty pouze půlku. Míček působí stimulačně na klenbu a zároveň ji podporuje i pasivně.
  • fyzioterapeut Vám může udělat také funkční tejp, který bude nohu stimulovat.
  • večer a ráno si nohy namasírujte, trochu je to probere a jsou pak vnímavější k terénu.
  • noste pohodlné boty, které jsou dostatečně široké v přední části, aby chodidlo nestlačovaly.
  • celou terapii můžete podpořit užíváním homeopatického léku RHUS TOXICODENDRON 9 C - 5 granulí 1x denně

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.5.2020 00:22

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze