Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Alergické potíže - homeopatie v lékárně

Autor: Mgr. Šárka Chlebanová

I když to zatím venku nevypadá, jaro se pomalu blíží, příroda se zanedlouho bude probouzet k životu a není snad nikdo, kdo by se na toto půvabné období netěšil… A přesto… Nemalé procento populace očekává nástup jara s obavami. S kvetoucí vegetací přicházejí jejich pravidelné sezónní alergické potíže, jako rýma, podráždění očí, dušnost, kašel.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Lidé trpící alergickými potížemi, kteří měli možnost vyzkoušet účinky homeopatie, vědí, že existuje velmi účinná pomoc homeopatických léků v prevenci i v léčbě příznaků. Přínos homeopatie je o to cennější, že pacienta neohrožuje nežádoucími účinky chemických léků a rizikem návyku.

Tito pacienti vědí, že pokud si asi měsíc před očekávaným výskytem prvních potíží přijdou do lékárny pro homeopatické kuličky, výrazně tím zlepší průběh alergických potíží, zamezí projevům nemoci nebo zmírní její příznaky.

Doporučuji užívat asi měsíc před prvními projevy:

  • Poumon histamine 15 C - dávkování: 5 granulí 3x týdně (pondělí, středa, pátek)
  • Pollens 15 C - dávkování: 5 granulí 3x týdně (úterý, čtvrtek, sobota)

V období propuknutí příznaků je možno v tomto dávkování pokračovat, případně terapii doplnit o léky podle konkrétních příznaků - například:

  • Allium cepa 9 C u pálivé vodnaté rýmy,
  • Nux vomica 9 C u ucpaného nosu s kýcháním

nebo:

  • Euphrasia 5 C u podráždění očí.

Doporučené dávkování je podle intenzity příznaků 2x až 5x denně 5 granulí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Šárka Chlebanová

Autor: Mgr. Šárka ChlebanováLékárna Salvia, Zlín

 

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 20:47

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze