Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatický lék Phosphoricum acidum

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Dlouhá zima, stále očekávané teplé počasí a touha po sluníčku je nekonečná. Spousta lidí se cítí psychicky unavena, jsou smutní, i tak trochu zklamaní. Jedním z homeopatických léků, který může pomoci je Phosphoricum acidum. Seznamte se, prosím...

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Homeopatický lék Phosphoricum acidum je koncentrovaná kyselina fosforečná, která se vyskytuje ve formě bezbarvých krystalů nebo sirupovité tekutiny. 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

  • následky duševní námahy (intelektuální přetížení)
  • následky duševních otřesů (starosti, smutek, zklamání)
  • obtíže jsou provázená přecitlivělostí na smyslové podněty: světlo, hluk, hudbu
  • pocit tlaku v hlavě (tlak ve spáncích a na temeni), v očích, v hrudníku či končetinách
  • zhoršení obtíží chladem
  • zhoršení obtíží fyzickou nebo duševní námahou
  • zlepšení teplem

 

INDIKACE:

Deprese v důsledku duševních otřesů (starosti, hluboký smutek, milostné zklamání) provázená obrovskou únavou (fyzickou i psychickou), slabou pamětí, lhostejností ke všemu kolem.

Dávkování: 15 C, 5 granulí 1-2x denně

Poznámka: u pacientů s projevy deprese je vždy nutná konzultace s lékařem homeopatem!

Únava a bolesti hlavy jako následky intelektuálního přetížení (např. studenti před zkouškou). Postižený je unavený psychicky i fyzicky, je depresivní, lhostejný, ospalý. Často se jedná o přetíženého studenta nebo dospívajícího, který rychle vyrostl (mohou ho trápit bolesti dlouhých kostí).

Dávkování: 15 C, 5 granulí 1-2x denně

Nebolestivý průjem (akutní či chronický) s plynatostí a nadýmáním celého břicha.

Dávkování: 9 C, 5 granulí po každé stolici

Další možnosti užití homeopatického léku Phosphoricum acidum najdete i dalších článcích Světa homeopatie. Doporučujeme vám - Syndrom vyhoření, Homeopatická pomoc při únavě a přepracováníStrach, stres, únava...pomůže vám homeopatie!

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.4.2020 11:39

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze