Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatický lék Phosphoricum acidum

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Dlouhá zima, stále očekávané teplé počasí a touha po sluníčku je nekonečná. Spousta lidí se cítí psychicky unavena, jsou smutní, i tak trochu zklamaní. Jedním z homeopatických léků, který může pomoci je Phosphoricum acidum. Seznamte se, prosím...

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Homeopatický lék Phosphoricum acidum je koncentrovaná kyselina fosforečná, která se vyskytuje ve formě bezbarvých krystalů nebo sirupovité tekutiny. 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

  • následky duševní námahy (intelektuální přetížení)
  • následky duševních otřesů (starosti, smutek, zklamání)
  • obtíže jsou provázená přecitlivělostí na smyslové podněty: světlo, hluk, hudbu
  • pocit tlaku v hlavě (tlak ve spáncích a na temeni), v očích, v hrudníku či končetinách
  • zhoršení obtíží chladem
  • zhoršení obtíží fyzickou nebo duševní námahou
  • zlepšení teplem

 

INDIKACE:

Deprese v důsledku duševních otřesů (starosti, hluboký smutek, milostné zklamání) provázená obrovskou únavou (fyzickou i psychickou), slabou pamětí, lhostejností ke všemu kolem.

Dávkování: 15 C, 5 granulí 1-2x denně

Poznámka: u pacientů s projevy deprese je vždy nutná konzultace s lékařem homeopatem!

Únava a bolesti hlavy jako následky intelektuálního přetížení (např. studenti před zkouškou). Postižený je unavený psychicky i fyzicky, je depresivní, lhostejný, ospalý. Často se jedná o přetíženého studenta nebo dospívajícího, který rychle vyrostl (mohou ho trápit bolesti dlouhých kostí).

Dávkování: 15 C, 5 granulí 1-2x denně

Nebolestivý průjem (akutní či chronický) s plynatostí a nadýmáním celého břicha.

Dávkování: 9 C, 5 granulí po každé stolici

Další možnosti užití homeopatického léku Phosphoricum acidum najdete i dalších článcích Světa homeopatie. Doporučujeme vám - Syndrom vyhoření, Homeopatická pomoc při únavě a přepracováníStrach, stres, únava...pomůže vám homeopatie!

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.7.2019 04:28

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze