Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatická stájová lékárnička

Autor: MVDr. Lada Paulů

V každé stáji je (nebo by měla být) základní lékárnička. Jaké léky by měla obsahovat lékárnička homeopatická?

Ilustrační foto

Měla by obsahovat Betadinu (nebo nějakou obdobnou desinfekci), fyziologický roztok, sterilní obvazy a něco na krytí ran, neantibiotickou mastičku do očí nebo borovou vodu, teploměr, vatu, případně repelent, chladivou mast na šlachy a otoky (např.kostivalovou). Samozřejmě fantazii se meze nekladou, takže lze jakkoliv inovovat.

A jaké základní léky by měla obsahovat homeopatická lékárnička?

Aconitum napellus 9/ 15 C (1-3x/den) – podávejte po vystavení koníka studenému chladu, při kolikách způsobených požíráním jinovatky nebo pitím studené vody. Při šocích (např.dojde – li k převrácení vozíku), u všech situací, které vzniknou prudce a náhle.

Arnika montana 15 C (1-4x/den) – pro mě osobně, je to královna mezi léky. Podávejte při jakémkoliv poranění. Také je to skvělý lék na svalovou únavu, takže pokud chcete koníkovi ulevit v práci nebo pokud má sklony ke svalovým problémům, je tento lék skvělá prevence i terapie.

Ledum palustre 9/ 15 C (1-4x/den) – vhodný při bodných nebo tupých (monokl, ale i kopytní absces) poraněních. Také se osvědčuje jako antiparazitikum (vhodný zejména pro mušaře).

Silicea 9/ 15 C (1-2x/den) – další z velkých léků. Posiluje imunitu, napomáhá vylučovat z těla cizí předměty (nepoužívejte, má–li váš miláček v těle nějaký implantát nebo i stehy), má velký vliv na vazivo. Velmi se osvědčuje u flegmón. Také jako účinná pomoc, pokud k onemocnění dojde po očkování.

Ruta graveolens 9 C (1-2x/den) – velký účinek na vazivo. Použijte při poškozených vazech (i při mezikostním svalu), při problémech s klouby.

Rhus toxicodendron 9 C (1-2x/den) – podejte preventivně, pokud je kůň zpocený a prochladne. Je to velmi významný lék u artrotických změn v kloubních plochách. Typické je, že ke zlepšení dochází pomalým, stálým pohybem. Stání zhoršuje. Může být přítomný otok kloubu.

Phosphorus 15/ 30 C (1-2x/den) – velký jaterní lék. Vhodný preventivně před a po plánovaném chirurgickém zákroku (napomáhá metabolizovat anestetika). Napomáhá zastavovat krvácení, vstřebávání hematomů. U citlivých typů pomůže odbourat strach z bouřky.

Apis mellifica 30 C (1-5x/den), v případě akutních otoků, po poštípání, lze podávat každou hodinu) – u otoků, které vypadají jako po štípnutí včelou (i takové, které po štípnutí vzniknou). Na otok pomůže chlad a zvířata nemívají žízeň.

Toto je jenom výčet základních homeopatických léků a základních indikací, kdy se dají použít. Čím déle budete homeopatii používat, tím více budete rozšiřovat „portfolium“ svých léků i situací, kdy po nich sáhnete. Jste–li laici, nechte vždy jako první koně vyšetřit odborníkem a homeopatii přidejte dodatečně.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.11.2019 21:32

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze