Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatická stájová lékárnička

Autor: MVDr. Lada Paulů

V každé stáji je (nebo by měla být) základní lékárnička. Jaké léky by měla obsahovat lékárnička homeopatická?

Ilustrační foto

Měla by obsahovat Betadinu (nebo nějakou obdobnou desinfekci), fyziologický roztok, sterilní obvazy a něco na krytí ran, neantibiotickou mastičku do očí nebo borovou vodu, teploměr, vatu, případně repelent, chladivou mast na šlachy a otoky (např.kostivalovou). Samozřejmě fantazii se meze nekladou, takže lze jakkoliv inovovat.

A jaké základní léky by měla obsahovat homeopatická lékárnička?

Aconitum napellus 9/ 15 C (1-3x/den) – podávejte po vystavení koníka studenému chladu, při kolikách způsobených požíráním jinovatky nebo pitím studené vody. Při šocích (např.dojde – li k převrácení vozíku), u všech situací, které vzniknou prudce a náhle.

Arnika montana 15 C (1-4x/den) – pro mě osobně, je to královna mezi léky. Podávejte při jakémkoliv poranění. Také je to skvělý lék na svalovou únavu, takže pokud chcete koníkovi ulevit v práci nebo pokud má sklony ke svalovým problémům, je tento lék skvělá prevence i terapie.

Ledum palustre 9/ 15 C (1-4x/den) – vhodný při bodných nebo tupých (monokl, ale i kopytní absces) poraněních. Také se osvědčuje jako antiparazitikum (vhodný zejména pro mušaře).

Silicea 9/ 15 C (1-2x/den) – další z velkých léků. Posiluje imunitu, napomáhá vylučovat z těla cizí předměty (nepoužívejte, má–li váš miláček v těle nějaký implantát nebo i stehy), má velký vliv na vazivo. Velmi se osvědčuje u flegmón. Také jako účinná pomoc, pokud k onemocnění dojde po očkování.

Ruta graveolens 9 C (1-2x/den) – velký účinek na vazivo. Použijte při poškozených vazech (i při mezikostním svalu), při problémech s klouby.

Rhus toxicodendron 9 C (1-2x/den) – podejte preventivně, pokud je kůň zpocený a prochladne. Je to velmi významný lék u artrotických změn v kloubních plochách. Typické je, že ke zlepšení dochází pomalým, stálým pohybem. Stání zhoršuje. Může být přítomný otok kloubu.

Phosphorus 15/ 30 C (1-2x/den) – velký jaterní lék. Vhodný preventivně před a po plánovaném chirurgickém zákroku (napomáhá metabolizovat anestetika). Napomáhá zastavovat krvácení, vstřebávání hematomů. U citlivých typů pomůže odbourat strach z bouřky.

Apis mellifica 30 C (1-5x/den), v případě akutních otoků, po poštípání, lze podávat každou hodinu) – u otoků, které vypadají jako po štípnutí včelou (i takové, které po štípnutí vzniknou). Na otok pomůže chlad a zvířata nemívají žízeň.

Toto je jenom výčet základních homeopatických léků a základních indikací, kdy se dají použít. Čím déle budete homeopatii používat, tím více budete rozšiřovat „portfolium“ svých léků i situací, kdy po nich sáhnete. Jste–li laici, nechte vždy jako první koně vyšetřit odborníkem a homeopatii přidejte dodatečně.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 04:43

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze