Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Svět homeopatie na mezinárodním Kongresu ORL

Autor: Lucie Nestrašilová

Ve čtvrtek 28. března se v hotelu Clarion v Praze konal mezinárodní Kongres ORL, v jehož programu nechyběla přednáška o homeopatii. Svět homeopatie byl při tom!

 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Témata kongresu zněla pro laika složitě (Multidisciplinární diagnostika v otoneurologii, Traumata, Varia, atp.), ale lékaři v sále byli evidentně v obraze. Za úspěch "homeopatie" lze považovat zařazení přednášky na téma "Homeopatie v ORL", neboť tato léčebná metoda je stále mezi některými lékaři tématem kontroverzním. O to více nás potěšilo, když na přednášku paní doktorky Magdaleny Záchové, která je profesí anestezioložkou na ARO, Všeobecnou lékařkou a v neposlední řadě homeopatkou, dorazil hojný počet účastníků. Sál byl zaplněn a evidentně zaujat. Paní doktorka Záchová velmi přesně odhadla, že mezi přítomnými účastníky jsou lékaři, kteří nemají s homeopatií přímou zkušenost a ve svém vystoupení mluvila o homeopatii velmi vnímavě. Nechyběl ani vlastní "homeopatický" příběh a osobní zkušenosti z praxe lékařky, která se denně setkává s pacienty před i po operací a pomáhá jim v rekonvalescenci právě homeopatickou léčbou. Jsem velmi ráda, že jsem mohla být díky Světu homeopatie na její přednášce přítomna, neboť jsem posléze měla příležitost přítomným lékařům představit i náš webový portál a nechat jim "nakouknout" mezi nás. Věřím, že právě takové příležitosti jsou cestou, jak dosáhnout toto, aby se homeopatie stala součástí klasické medicíny a aby mohli lékaři svým pacientům nabídnout více alternativ léčby.

  

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.3.2020 19:15

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze