Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Špenát trochu jinak – vegan variace:-)

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Velikonoce jsou za dveřmi i venku už voní jaro. Možná jsme někteří trochu unavenější – zima nám těla vyčerpala, proto cítíme potřebu doplnit vitaminy, minerály a možná víc sáhneme po syrové zelenině. My se už těšíme, až začneme sbírat medvědí česnek.

Ilustrační foto

Zatím si můžeme doplnit talířky alespoň zelenou barvou v podobě špenátu. Moje maminka ho na Zelený čtvrtek vařila pokaždé. A když byly Velikonoce později, vařila dokonce z mladých špenátových lístků z naší zahrádky. My se však musíme spokojit se špenátem mraženým.

Co budeme potřebovat:

1 balíček mraženého špenátu,
1 větší cibuli,
3 stroužky česneku,
2 PL oleje,
sůl, mletý pepř,
sójovou nebo ovesnou smetanu
– stačí 1 dl,
kukuřičnou mouku.

Cibuli nadrobno nasekáme, osolíme, okořeníme, osmahneme na oleji, přidáme prolisovaný česnek. Když začne česnek vonět, trochu podlijeme vodou a přidáme špenát. Podusíme a zahustíme kukuřičnou moukou rozmíchanou ve smetaně. Necháme povařit. Můžeme dochutit i sójovou omáčkou a kari kořením, tak bude špenát chutnat trochu exoticky.

Podáváme s opékanými bramborami, opékaným tofu nebo s rýžovými placičkami. Já ho mám ráda třeba jen s jasmínovou rýží.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 01:26

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze