Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie na vaší zahrádce...

Autor: Lucie Nestrašilová

S koncem března se začínáme intenzivně připravovat na jaro. Slunečné počasí za okny nás nutí přemýšlet, jak si svou zahrádku letos vylepšíme. Pokud zahrádku nemáme, nevadí, stačí když se slunečným počasím necháme inspirovat třeba k domácímu vysazení bylinek. Na své pěstitelské kroky se můžete připravit důkladněji než si myslíte. Na řadu může přijít i homeopatie...

Ilustrační foto
Zdroj: Vaikunthanath Kaviraj

Jak podávat homeopatické léky rostlinám?

Když aplikujeme homeopatický lék, podáváme velmi malé množství účinné látky, který by - podán ve větším množství - vyvolal přesně tytéž symptomy, které má léčit. Homeopatické léky stimulují obranný systém organismu; jakmile se rostlině podá první dávka léku, uvede se do chodu řada interních mechanismů, které přivedou vnitřní životní sílu rostliny opět do rovnováhy. Homeopatické léky přitom fungují jako spouštěče, a proto zpravidla nesmí být podávány tak často. Ve skutečnosti může nadměrné dávkování narušit léčivý proces a v mnoha případech dokonce zesílit daný problém.

Co se týče použití homeopatického léku, vždy bychom měli přesně dodržet návod na použití léčiva. Pokud se dodrží určitá základní pravidla, lze homeopatické léky používat jak na zahrádkách, tak i velkoplošně v komerčních závodech. Pro jejich aplikace se hodí kropicí konve a všechny rozprašovače běžného typu. U velkých ploch je smysluplné propočítat množství vody potřebné na zalití, abychom zabezpečili správné dávkování.

Homeopatické léky se mohou mísit výhradně s vodou. Pokud budeme současně užívat pesticidy, hnojiva, ad. měly by být tyto prostředky použity teprve deset dní po aplikování léku, aby se zabránilo jeho neutralizaci. Extrémní kolísání hodnoty pH vody může ovlivnit účinek přípravku. Působení léku zpravidla brání velmi vysoké nebo nízké hodnoty pH. Je nutné se ujistit, že všechny přístroje jsou čisté a neznečištěné chemikáliemi. Sedliny chemických prostředků by mohly homeopatický lék neutralizovat. V případě pochybností přístroje důkladně vymyjte horkou vodou nebo použijte k očištění páru.

Jak dávkovat homeopatický lék?

První dávka: 500 ml/500 l na hektar nebo 10 ml/10 l u malých ploch
Druhá dávka: 250 ml/500 l na hektar nebo 5 ml/10 l u malých ploch
Třetí dávka: 125 ml/500 l na hektar nebo 2,5 ml/101 u malých ploch

Jak připravit dávku homeopatického léku?

Homeopatický lék dejte do vybrané nádoby a naplňte ji odpovídajícím množstvím vody. Tím se lék zpravidla rovnoměrně rozloží.

Jaké ředění homeopatického léku použít?

Pro homeopatickou léčbu rostlin doporučujeme užívání nízkého ředění 5- 10 C.

Jeden příklad ze zahrádky, aneb o plísni na jahodách...

Klinickým příznakem je šedá, prášková plíseň. Významným lékem na řešení těchto potíží je Kalium Muriaticum. Jak řekl v roce 1984 Dr.Schuessler o této soli: "Tato sůl je obsažena téměř ve všech buňkách a z chemického hlediska je příbuzná s fibrinem. Rozpouští bílé nebo našedlé výměšky sliznice. Když buňky epidermu ztratí důsledkem chorobného podráždění molekuly chloridu draselného, vystoupí na povrch fibrin jako bílá nebo našedlá hmota, která po zaschnutí vytvoří jakousi moučnatou vrstvu. Jestliže dojde k chorobnému podráždění tkáně pod pokožkou, vyloučí se fibrin a sérum, a jako důsledek se na postiženém místě pokožky vytvoří puchýřky. Právě Kalium Muriaticum pomáhá s šedavě bílými formami plísně na kořenech, stoncích, listech, květech a plodech."

Chcete-li se o léčbě nemocí rostlin dozvědět více, včetně konkrétních typů léčby onemocnění rostlin, nalistujte knihu "Homeopatie pro zahradu a farmu" od proslulého Vaikunthanath Das Kaviraje.

Zdroj: Homeopatie pro zahradu a farmu, Vaikunthanath Das Kaviraj, nakladatelství Alternativa

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.7.2021 23:44

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze