Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

HIV, AIDS - Maun Homeopathy Project

Autor: Lucie Nestrašilová

Před deseti lety byl v Severní Botswaně, v oblasti s vysokým výskytem HIV pozitivních pacientů, zahájen Maun Homeopathy Projekt. Ten změnil život mnoha lidem. Do Maun Homeopathy Projektu bylo zapojeno více než 3000 lidí žijících v oblasti Maun a jeho okolí. Služby poskytované v rámci projektu jsou velmi oceňovány a místními lidmi žádány, nebot homeopatie je považována za nezbytnou součást péče o pacienty, kteří žijí s HIV a AIDS, a procházejí antiretrovirální (ARV) léčbou, nebo jsou traumatizováni či zneužíváni.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Do Maun Homeopathy Projektu bylo zapojeno více než 3000 lidí žijících v oblasti Maun a jeho okolí. Služby poskytované v rámci projektu jsou velmi oceňovány a místními lidmi žádány, nebot homeopatie je považována za nezbytnou součást péče o pacienty, kteří žijí s HIV a AIDS, a procházejí antiretrovirální (ARV) léčbou, nebo jsou traumatizováni či zneužíváni.

"Stav pacientů, s nimiž spolupracujeme se rozhodně zlepšil. Netrpí vedlejšími účinky a jsem si jist, že holistický přístup k léčbě jejich stavu pomohl. Zlepšili se jak fyzicky, tak psychicky. Homeopaté zapojení do projektu se sešli s pacienty, nějaký čas jim naslouchali a zjišťovali jejich konkrétní potřeby – to mimo jiné zaplnilo i obrovskou mezeru v péči o nemocné, protože zdravotnický personál nemá často čas ani znalosti o sociálních důsledcích nemoci", říká Allison Brown, nezávislá sestra v rámci hodnocení projektu.

Seznamte se blíže s příběhy pacientů…

Kutlo je HIV pozitivní a již dva roky bere antiretrovirové léky

"Homeopatická léčba mi opravdu hodně pomohla. V současné době pracuji jako zahradnice. Když jdu na pole, cítím se dobře. Unesu i 25 kg fazolí bez bolestí. Ale nejlepší ze všeho je, že se cítím být opět šťastná."

Předtím než byla Kutlo zapojena do Homeopathy Maun Projektu, zjistila, že vedlejší účinky jejích ARV léků jsou velmi nežádoucí. Trpěla slabostmi, zvracením, závratěmi a vysokými teplotami. Neuvěřitelně jí bolely klouby, měla trvalý bolestivý kašel, ale i potíže s dýcháním. Život v malém domě, spánek s dalšími 11 lidmi na pokoji Kutlo příliš nepomáhalo. Byla v depresi, vyčerpána a měla neustále strach, co je s jejími dětmi, zatímco ona trpí bolestmi.

Avšak po dvouměsíční homeopatické léčbě, kterou užívala k léčbě antiretrovirální, nám Kutlo řekla, že je na tom mnohem lépe. Má dostatek energie na péči o zahradu, kde pracuje – neboť se nemusí zabývat vedlejšími účinky ARV léků. Pryč jsou její bolavé klouby, zvracení a bolesti zad a vrátila se jí i chuť k jídlu!

V současné době může Kutlo směle pokračovat ve své práci a vydělat tak na jídlo, oblečení a vzdělání svých dětí.

Malebogo, 35 let je HIV pozitivní a cítí se stále slabá a nemocná

Malebogo je 35 let, je HIV pozitivní a cítí se velmi slabá a nemocná. V současné době žije se svým manželem a třemi dětmi. Pracuje jako služebná a její, byť velmi nízký příjem je pro rodinu zásadní, neb se jedná o jediný způsob, jak vydělat pro rodinu peníze. Ale práce je pro ni „boj“, protože Malebogo je HIV pozitivní a trpí chronickým kašlem, který ji nedovolí celou noc spát, což obnáší, že se cítí být stále vyčerpaná. Malebogo také velmi zhubla, často trpí afty v ústech, křečemi, brněním v nohou a zácpou.

"Moc se bojím. Je toho na mě moc. Můj manžel nefunguje. Bolí mě to uvnitř, jsem v depresi. V noci, když se vzbudím, přemýšlím. Kdo se postará o mé děti, když zemřu? Přemýšlím o umírání.“ Malebogo se zapojila do projektu a navštívila homeopata. Po třech konzultacích uvedla, že kašel je pryč, dobře spí a její další fyzické příznaky zmizely. Malebogo se cítí více pozitivní a je plná energie. Její život je stále velmi těžký, ale teď má důvod k úsměvu.

"Mé obavy jsou stále tu, chvíli přicházejí, pak odcházejí. Stále mám strach o peníze a své děti, ale to je život a já mám teď sílu v něm pokračovat.

Stephen Zulu, ředitel "Shelter Botswana", místní charitativní organizace, která poskytuje domácí péči lidem žijícím s HIV a AIDS v Maun říká: „Naši klienti si podpory našich sponzorů velmi cení. Vzpomínám si na jednu paní, která byla velmi slabá, hubená a bez chuti, plivala krev a nemohla chodit. Díky homeopatické léčbě je schopna dělat domácí práce a cítí se dobře. Další muž nebyl schopen chodit, měl bolavé a oteklé nohy. Po homeopatické léčbě může dokonce hrát fotbal. Jsme vděčni za spolupráci s partnery, kteří nás podporují.“

Zdroj: www.homeopathybotswana.com/patient-stories/

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.4.2020 11:19

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze