Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

ANTIMONIUM CRUDUM (Sirník antimonitý, Sb2S3)

Autor: Redakce

V přírodě se vyskytuje v sirné rudě antimonitu, je vyráběn i chemicky. Má podobu jemného šedého prášku s kovovým leskem, který není rozpustný ve vodě. Používá se při výrobě barevných pigmentů, pyrotechniky, ale také v lékařství jako prostředek pro podporu vykašlávání.

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

Sirník antimonitý, Sb2S3

  • trávicí obtíže velký jedlíků s pocitem přejedení, plnosti, říháním – může se jednat o dospělého i o dítě, vždy je to nenasytný jedlík, který mívá často vznětlivou a mrzutou povahu, zvláště pokud je hladový
  • kožní obtíže (impetigo, bradavice, ekzém) zhoršené nadměrným jídlem u jedinců se sklonem k trávicím obtížím


INDIKACE:

Trávicí obtíže s říháním, nevolností a zvracením. Může být přítomen i vodnatý průjem, často v letním období, kdy je stolice polotekutá – vodnatá s kousky pevné stolice.

Nemocný má povleklý bílý jazyk, pocit plnosti. Obtíže často vznikají po dietní chybě – většinou je jedná o neukázněného jedlíka, který jí hltavě a příliš mnoho.

Po takovém jídle se brzy dostavuje říhání s chutí požité potravy a zvracení, které neulevuje.

Dávkování: 9 C, 5 granulí opakovaně podle zvracení nebo průjmu, postupně vysazovat.

Kožní obtíže

  • mokvající, infikovaný ekzém se strupy na obličeji nebo ve vlasech často u nenasytných, obéznějších jedlíků se sklonem k zažívacím obtížím
  • výsev nezánětlivých nebo mírně zanícených puchýřků (impetigo, akné) na obličeji a v okolí úst
  • rohovité, ztluštělé a tvrdé bradavice na dlaních a chodidlech, často velmi početné, někdy shluklé k sobě
  • ztluštělé, tvrdé, načernalé a deformované nehty, které se snadno lámou
  • popraskaná ztluštělá kůže na dlaních, patě, vnějších okrajích chodidla

Dávkování: 15 C, 2x denně 5 granulí

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:09

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze