Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatický lék Allium Cepa

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Připravili jsme pro vás bližší informace o dalších homeopatických lécích a budeme vás s nimi postupně seznamovat. Lékem dnešního dne je Allium Cepa...

Ilustrační foto

Allium Cepa, jinak řečeno "kuchyňská cibule"...

Jedná se o přibližně 80 cm vysokou bylinu s čeledi liliovitých s charakteristickou chutí a zápachem, která je široce používána v kuchyních celého světa. Své místo má i v lidovém léčitelství. Působí proti virům i bakteriím, je močopudná, snižuje hladinu cukru i cholesterolu, zlepšuje trávení.

 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

  • alergické rýmy (sezónní i nesezónní alergie)
  • rýma virového původu v počátečním stádiu
  • katary horních cest dýchacích způsobené chladem, zimou, průvanem
  • zhoršení teplem (ve vytopené místnosti), večer, studeným vzduchem, vlhkou zimou
  • zlepšení čerstvým vzduchem

 

INDIKACE:

Akutní katary horních cest dýchacích s hojnou a nepříjemnou sekrecí z nosu – začíná častým kýcháním, rýma je vodnatá, průhledná, kape z nosu po kapkách jako z kohoutku a odírá nos a horní ret. Výtok z očí je naopak nepálivý a nijak oči nedráždí, i když oči mohou svědit. Rýma se zhoršuje v teplé místnosti a zlepšuje venku, na čerstvém vzduchu (neplatí v pylové sezóně).

Katar může být provázen chraplavým kašlem, který je způsoben škrábáním v hrtanu. Kašel je bolestivý - nemocný si drží při kašli krk a může mít i pocit těžké hlavy

Dávkování: 9 C, 5 granulí, opakovaně každou hodinu, postupně vysazovat.
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.12.2019 05:13

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze