Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatický lék Allium Cepa

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Připravili jsme pro vás bližší informace o dalších homeopatických lécích a budeme vás s nimi postupně seznamovat. Lékem dnešního dne je Allium Cepa...

Ilustrační foto

Allium Cepa, jinak řečeno "kuchyňská cibule"...

Jedná se o přibližně 80 cm vysokou bylinu s čeledi liliovitých s charakteristickou chutí a zápachem, která je široce používána v kuchyních celého světa. Své místo má i v lidovém léčitelství. Působí proti virům i bakteriím, je močopudná, snižuje hladinu cukru i cholesterolu, zlepšuje trávení.

 

CHARAKTERISTIKA OBTÍŽÍ:

  • alergické rýmy (sezónní i nesezónní alergie)
  • rýma virového původu v počátečním stádiu
  • katary horních cest dýchacích způsobené chladem, zimou, průvanem
  • zhoršení teplem (ve vytopené místnosti), večer, studeným vzduchem, vlhkou zimou
  • zlepšení čerstvým vzduchem

 

INDIKACE:

Akutní katary horních cest dýchacích s hojnou a nepříjemnou sekrecí z nosu – začíná častým kýcháním, rýma je vodnatá, průhledná, kape z nosu po kapkách jako z kohoutku a odírá nos a horní ret. Výtok z očí je naopak nepálivý a nijak oči nedráždí, i když oči mohou svědit. Rýma se zhoršuje v teplé místnosti a zlepšuje venku, na čerstvém vzduchu (neplatí v pylové sezóně).

Katar může být provázen chraplavým kašlem, který je způsoben škrábáním v hrtanu. Kašel je bolestivý - nemocný si drží při kašli krk a může mít i pocit těžké hlavy

Dávkování: 9 C, 5 granulí, opakovaně každou hodinu, postupně vysazovat.
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.5.2021 20:20

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze