Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Může aromaterapie léčit?

Autor: Lucie Nestrašilová

Zdají se vám voňavé olejíčky jen příjemnými esencemi, které provoní vaši pokožku nebo příjemně zavoní vašim smyslům? A víte, že voňavé esenciální oleje mají větší moc a že vám mohou pomoci zmírnit některé zdravotní obtíže?

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Voňavé výtažky z rostlin a bylin se cíleně využívají k podpoře a zlepšení fyzické a psychické kondice. Některé oleje mají jak antiseptické, tak antibakteriální účinky.

Kdy mohu s aromaterapií začít?

S aromaterapií můžete začít v podstatě kdykoli. Již malá miminka můžete natírat rostlinnými olejíčky nebo krémy. Dejte však pozor na možnost případné alergie na určité látky, některé oleje nejsou na citlivou pokožku batolat vhodné. Pro miminka používejte bylinné přípravky určené přímo jim a od firem, které jsou na trhu již zavedené. Pamatujte na to, že nejhodnotnější jsou olejíčky z rostlin z volného sběru. Vyhýbejte se syntetickým, míchaným a ředěným olejům. Ty k aromaterapii vhodné nejsou. Stejně jako u potravin i zde platí, že je nutné číst informace o složení kupovaného výrobku. Nejlepší je však čerpat z osobní zkušenosti Vašich blízkých či známých.

A jak aromaterapii používat?

Možností užití je mnoho. Zde pro vás máme několik tipů:

masáž esenciálními oleji – je velmi příjemná, poskytne vám maximální uvolnění
Inhalace olejů pomocí aromalampy nebo difuzéru. Rovněž si můžete před spaním kápnout kapku aromatického oleje na polštář a bude se vám příjemně spát.
Kosmetické prostředky – přírodní krémy, balzámy, koupelové, tělové nebo pěstící pleťové oleje
Sauna – několik kapek esenciálního oleje nakapejte v sauně a zhluboka dýchejte.
Vysavač – kápněte několik kapek oleje na filtr vysavače a provoňte si celý byt.

Nejpopulárnějšími esencemi jsou citrusy, například mandarinka, pomeranč, citron. Výborný je i bergamot. Jsou osvěžující, povznášející, harmonizační, v člověku vyvolávají příjemné pocity.

Několik tipů pro vás:

Mandarinka

Pomáhá při zmírnění agresivity, apatie, deprese, hypertenze (vysoký tlak), nadýmání, uvolňuje křeče, pomáhá proti nespavosti.

Pomeranč

Olej z pomeranče má vliv na zlepšení nálady. Působí antidepresivně, osvěžuje a uvolňuje, je vhodný při horečce, nechutenství, při nespavosti, na uklidnění.

Citron

Pomáhá při chřipce a nachlazení, při bolestech hlavy, při virózách, při duševní námaze, při infekci dýchacích cest, má antiseptické účinky, snižuje krevní tlak, povzbuzuje trávení a příznivě působí na pleť.

Bergamot

Posiluje dýchání, ulehčuje při nevolnostech, podporuje trávení, hojení, posiluje nervy, snižuje horečku, tiší bolest, je antidepresivní.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 06:33

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze