Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie získala podporu ve Spojených arabských emirátech

Autor: Lucie Nestrašilová

DUBAI: Doplňková a alternativní léčba získává ve Spojených arabských emirátech a dalších zemích v regionu stále větší podporu. Užívá ji zde stále více pacientů.

 

Ilustrační foto
Zdroj: www.wikipedia.org

Zejména pak homeopatie byla ve Spojených arabských emirátech pozitivně přijata, a to včetně mnoha různých faktorů, jakými jsou i přísnější regulační schvalovací procesy ze strany Ministerstva zdravotnictví SAE (spojené arabské emiráty).

Před několika lety museli lidé z tohoto regionu za homeopatickou léčbou cestovat do zemí jako je Indie. Nyní se v SAE naopak hromadí důkazy o tom, že mnoho pacientů navštěvuje právě tento region za účelem využití vysoce kvalitní homeopatické léčby.

Jaký model vytvořili SAE pro zvýšení užívání homeopatické léčby? Odborníci připisují úspěch zejména většímu důrazu, který je kladen na regulaci sektoru doplňkové a alternativní medicíny ve Spojených arabských emirátech.

Zásadní je, zda jsou homeopatické léky vyráběny v souladu se současnými standardy vysoce kvalitního zařízení farmaceutických firem. Rovněž se pečlivě sleduje, zda jsou homeopatické léky bezpečné a zda jsou vyráběny v požadované kvalitě - a to ještě předtím než jsou prodávány v lékárnách.

Aby mohli lékaři ve Spojených arabských emirátech praktikovat homeopatii, musí absolvovat kvalifikační zkoušky. V současné době má Ministerstvo zdravotnictví - Zdravotní úřad - Abu Dhabi (Haad) a Dubaj Healthcare City (DHCC) - svůj vlastní systém udělování licencí homeopatickým lékařům, vytváří vyšší informovanost a důvěru mezi lékaři a homeopaty.

Sassan Behjat, bývalý ředitel tradiční doplňkové a alternativní medicíny (TCAM) útvaru na Ministerstvu zdravotnictví říká, že homeopatie je ve Spojených arabských emirátech součástí integrovaného zdravotnického přístupu a doplňkového systému. "Toto nastavení zaručuje, že homeopatickou praxi může mít takový lékař, který je dost vzdělaný na to, aby věděl, v čem tkví metoda jeho léčby. Tento integrovaný přístup otevírá cestu lékařů k terapeutům alternativní medicíny a jejich způsobu, jakým se dívají na nemoc a pacienta", dodal. Behjat, který v současné době působí jako CEO a hlavní konzultant v Medblend v Kalifornii v USA, byl hlavním mluvčím Konference alternativní medicíny, která se konala 30. ledna 2013 v rámci Arabského zdravotnického kongresu 2013.

V Egyptě, Alžírsku, Maroku a jiných zemích existuje mnoho profesionálních homeopatických sdruženích. Používání homeopatie v regionu MENA mezi lidmi velmi roste. Je to zřejmé i z arabských on-line fór a diskusí, které probíhají na téma užívání homeopatických léků na různé zdravotní problémy.

Zdroj: gulftoday.ae/portal/18dc1645-dbc3-4c46-a16e-ae5cedcd1569.aspx#.UP0fYCHK8DI.facebook

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:41

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze