Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie funguje!

Autor: Lucie Nestrašilová

"Homeopatie opravdu funguje a lékaři by měli uznat její léčivé účinky", říkají vědci. Podle výsledků jedné studie je pravděpodobnost, že se pacient-alergik vyléčí, pokud je léčen homeopaticky, desetkrát vyšší než u pacienta, který užíval klasické léky proti alergii.

 

Ilustrační foto
Zdroj: www.hla-homeopatie.cz

Vědci ve své studii uvádějí, že "lékaři by se měli vůči alternativní medicíně, která je pouze doplňkovou léčbou, stavět pozitivněji". 

Jejich studie se pokouší urovnat spor o účinku homeopatické léčby, kdy kritici tvrdí, že není účinná, a to z důvodu nízké úrovně účinné látky obsažené ve většině homeopatických léků. Homeopatie funguje na principu, kdy látka, která ve velkých dávkách způsobí příznaky nemoci, může v minimálních dávkách od stejných příznaků ulevit. Kritici argumentují tím, že účinná látka je natolik zředěna, že homeopatické léky nemají větší účinek než placebo, nebo léčba neúčinným přípravkem.

V rámci studie vědci zkoumali 50 pacientů trpících nosní alergií. Ti dostali buď homeopatické léky nebo placebo. Každý den po dobu čtyř týdnů měřili těmto pacientům z řad praktických lékařů průchodnost nosu a příznaky, jako je ucpaný nos, sekrece z nosu, kýchání nebo podráždění očí.

Obě skupiny uvedly, že se jejich stav lepší - ale v průměru se u pacientů, kteří dostávali homeopatické léky, zlepšila o 28 % procent průchodnost nosu, ve srovnání se 3 % procenty z těch, kteří byli v „placebo“ skupině.
Studie byla provedena lékaři v Glasgow, v čele s Dr. David Reillym v Homeopatické nemocnici, jedné z pěti specializovaných nemocnic v Británii. Dr. Reilly řekl, že rozdíl ve výsledcích u těchto dvou skupin byl statisticky významný.

Dr. Reilly ve své nemocnici uskutečnil celkem 4 pokusy, všechny s podobnými výsledky. Kromě toho byly dosaženy pozitivní výsledky v 70% dalších 180 klinických studií.

"Doufám, že tyto výzkumy povzbudí lékaře k tomu, aby přezkoumali důkazy o účinnosti homeopatie – pozitivním výsledkem mnoha studiích budou překvapeni," řekl. Dodal, že bude zapotřebí dalších konzistentních vědeckých výzkumů, aby přesvědčil některé lékaře, aby své postoje změnili.

Například ve Skotsku má o 20 % lékařů základní homeopatické vzdělání ve srovnání s 1 % před 15 lety. "Není to jen o homeopatických lécích, které jsou testovány v rámci klinických studií, ale o celkovém holistickém přístupu, který podporuje samoléčbu a její využití."

Dr. Bob Leckridge, prezident Fakulty homeopatie - pro lékaře, veterináře, zdravotní sestry a další zdravotníky - řekl: "Tento nejnovější výzkum vychází z existujících důkazů, že homeopatie funguje – je to něco, co je stovkám lékařů i pacientů známo již 200 let.

Zdroj: www.dailymail.co.uk/health/article-4040/Homeopathy-works.html#axzz2Ka6oEz1g

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:39

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze