Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Voňavý kváskový chléb

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Děti už konečně usnuly a já mohla zadělat těsto na voňavoučký chléb...

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

My budeme odpočívat, sbírat síly do nového dne a "ono" bude zatím pracovat... a ráno, až se probudíme, bude čekat krásně nakynuté a děti budou u trouby stepovat s otázkou: „Kdy už to bude?“ U kváskového chleba ale musíme být trpěliví!

Vše začíná přípravou kvásku. Já už ten svůj jen přiživuji – peču ze stejného už rok. Jak na něj? Stačí smíchat celozrnnou žitnou mouku (přibližně 300 g) s vlažnou vodou (asi 1,5 dcl) - vznikne řidší těsto, ale ne moc řídké, voda nesmí stát nad moukou, protože pak by ke kvašení nedošlo. Těsto přikryjeme utěrkou a necháme asi 3 dny stát. Že se něco děje poznáme podle bublinek, které se objeví, kvásek bude krásně kysele vonět (podobně jak voní zakysané mléčné výrobky, ne jako ocet).

Pokud se nám kvásek povedl, pokračujeme dál:

750 ml vody
50 ml aktivního kvásku
2 kl soli
2 pl mletého lněného semínka
250 ml ovesných vloček
1,3 kg špaldové mlouky celozrnné

Jak to dělám já: Trochu vody, kvásek a trochu mouky smíchám se solí, lněným semínkem a vločkami. Potom postupně přidávám střídavě mouku a vodu a mísím a mísím, dokud těsto není pořádně provzdušněné a nelepivé. Pokud se mi zdá, že je těsto tvrdší, přidám vodu. Naopak, když je moc mokré, přidám mouku. Množství vody a mouky se při každém pečení liší, protože mouka je někdy více bobtnavá...

Když mám těsto hotové, nachystám si hlubší mísu. Vložím do ní utěrku, trochu posypu moukou a na utěrku položím těsto. Přikryju druhou utěrkou a jdu spát:-) Těsto kyne 8-10 hodin. Během kynutí zdvojnásobí svůj objem. Ráno zapnu troubu na 200 °C, těsto vyklopím na plech vyložený pečícím papírem, pomažu vodou a vložím do trouby. Po 15 minutách stáhnu teplotu na 160 °C a peču ještě přibližně hodinu a půl. Když je chléb hotový, zabalím ho na chvíli do mokré utěrky, pak ho nechám vychladnout. Nejlépe chutná druhý den.

Andrein tip:

Mouky můžeme různě namíchat - někdy použít žitnou, ovesnou, nebo třeba i trouchu bílé mouky... Se semínky je to stejné. Nám chutná chléb s dýňovým semínkem a sezamem. Někdy dávám těsto kynout do dvou menších misek, pak máme dva menší bochánky - jsou upečeny dříve, než jeden velký...

Ze stejného těsta peču i dalamánky pro našeho Adámka, který má reflux, tak si i ke svačinkám nosí raději kváskové pečivo (z toho mu nebývá špatně, protože kváskové pečivo nezakyseluje organizmus tak jako klasické z droždí). Dalamánky jsou upečeny už za 15-20 minut. A kynou v malinkých svačinových krabičkách, aby si udržely tvar.

Tip šéfredaktorky:

Minulý víkend jsem se shodou náhod ocitla na návštěvě, kde jsme my-ženy řešily "kváskový chléb". Mimo jiné jsem se dozvěděla, že existuje tzv. "kvásková mapa". Najděte si ve svém okolí člověka, který se s vámi podělí o svůj kvásek a pak ten svůj už jen přiživujte! Kváskovou mapu si můžete i "vygooglit":-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 09:52

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze