Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

RAO u koní

Autor: Denisa Wawreczková

RAO (recurrent airway obstruction) je onemocnění dýchacího traktu u koní. Je to chronický problém podobný lidskému astmatu... Dnes vás s tímto problémem seznámíme prostřednictvím kazuistiky veterinárního lékaře... 

 

 

Ilustrační foto

Iniciály:
Klisna, isabela, český teplokrevník, 14 let, rekreační využití

Anamnéza:
Chronický kašel, ztížené dýchání až pískávé zvuky, konstantně zvýšená dechová frekvence (20 a více dechů za minutu), výtok z nozder (čirý,bílý i žlutavý), zhoršení zátěží, dýchání břichem-nafouklé zvětšené břicho s typickou dýchavičnou stružkou. Klisna byla bez teploty.

Diagnóza:
Endoskopické vyšetření s pozitivním nálezem (nadprodukce hlenů v dýchacích cestách). Perkuzí zjištěn emfyzém. Na základě celkového klinického vyšetření byla stanovena diagnoza RAO.

Léčba:

Konvenční léčba: otevřené ustájení (eliminace potenciálních alergenů), mírné pohybování (usnadnění odtoku hlenu), pravidelné inhalace pomocí speciální inhalační masky (Ventolin, kortikoidy), při záchvatech aplikován prednizolon i.v. Kortikoidy jsme podávali pouze krátce a snažili jsme se najít alternativní řešení. Stále jsme však měli po ruce léky pro případ, že by se vyskytly nebezpečné ataky dušení.

Doplňková léčba: bylinkový čaj Pectorales, přípravky Sputolysin a Ventipulmin (přimíchávány do krmiva)
Homeopatická léčba: na základě různých indikací jsme podávali různé homeopatické léky-např.:Carbo vegetabilis, Silicea, Spongia tosta, Antimonium tartaricum, Bacillinum, Thuja, Lycopodium aj.
Jelikož nedocházelo k trvalému zlepšení a stav byl víceméně stabilizovaný, ale stále stejný, tak jsme hledali dál…

Nakonec jsme začali podávat klisně kozí mléko (údajně koním s dýchacími problémy v některých případech pomohlo) a homeopatický lék Lobelia inflata 5 C 3x denně. Postupně se problémy zmírňovaly až do úplného vymizení. Klisna přečkala zdárně zimu. Na jaře se opět začaly objevovat příznaky nemoci. Opakovali jsme lék Lobelia inflata 5 C a po třech dnech byla klisna bez příznaků.

Závěr:
Nyní je to už 5 let, co je klisna bez potíží. Může bez omezení jezdit a nevadí ji ani ustájení v boxu na pilinách (piliny se často považují za spouštěče RAO). Lék Lobelia inflata jsme podali mj. na základě těchto symptomů:

1. Klisna měla opravdu enormně zvětšené břicho-jako velký vak naplněný vzduchem
2. Klisna velmi nesnáší sprchování studenou vodou
3. Lék se používá pro rekonvalesci koňů po chřipce, kterou klisna v minulosti vícekrát prodělala.
4. Celkově obtížné dýchání. Námaha vyvoláva kašel a u starších zvířat se vyvíjí emfyzém (Veterinární homeopatie-Dr.George Macleot).

Za zmínku stojí i nevysvětlitelná nevolnost a kolabování v přepravníku.

Myslím, že díky homeopatii se stal zázrak, za který jsem moc vděčná.
 

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Denisa Wawreczková

Autor: Denisa Wawreczkovástudentka veterinární medicíny, studentka Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH

Od malička směřovaly mé krůčky k léčení a ke zvířatům. Klasická medicína pro mě tvoří pevný základ, který velice ráda obohacuji o alternativní metody. Jednou z nich je i homeopatie. Jsem velmi ráda,že jsem díky HLA s homeopatií v kontaktu již jako studentka veterinární medicíny. Mým životním mottem je zůstat neustále otevřená novým poznatkům. Příroda má neuvěřitelné léčivé síly, jen je potřeba se jim odevzdat...

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 02:33

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze