Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co mají společného supermodelka Cindy Crawford a nejrychlejší muž světa Usain Bolt?

Autor: Lucie Nestrašilová

Homeopatie je nejrychleji rostoucí systém medicíny na světě, po konvenční medicíně i nejpoužívanější. Přesto, navzdory tomu, že je bezpečně využívána již 200 let, je to stále kontroverzní téma a skeptici prohlašují, že homeopatie je "šarlatánství" a plýtvání penězi.

Ilustrační foto
Zdroj: www.wikipedia.org

Přitom homeopatie je unikátní léčebný systém, který léčí celé tělo - a to nejen příznaky nemoci - pomocí "zákonu podobnosti". Podle této metody dostane nemocný pacient dávku látky, která by u zdravého člověka způsobila stejné příznaky nemoci. Tato akce pak následně nastartuje imunitní systém, aby se začal léčit sám...

Zatímco mnozí nad touto prastarou debatou zuří, miliony lidí nadále homeopatii úspěšně užívají včetně mediálně známých lidí, jakými jsou například Cindy Crawford nebo nejrychlejší muž světa Usain Bolt.

Supermodelka Cindy Crawford se se svým sklonem k homeopatii svěřila ve slavné Show Oprah Winfrey:

"V naší rodině zastávám místo „doktora“ já a musím říct, že jsem velkým fanouškem homeopatie," řekla matka dvou dětí. „Když mám sebou děti, vždy mám sebou i homeopatika“, řekla a ukázala plastový obal s malými lahvičkami homeopatických léků na poskytnutí první pomoci. Cindy řekla, že používá tyto léky v případě včelích bodnutí, bodnutí komárem, nebo na modřiny. "Potřebujete jen 5 těchto malých kuliček," řekla a dodala, že "chutnají sladce, takže děti je užívají bez problémů".

Nejrychlejší muž světa, Usain Bolt, je zase pacientem kontroverzního německého sportovního lékaře Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrta, a to již mnoho let. Poprvé tohoto lékaře navštívil na jeho mnichovské klinice v době, kdy byl ještě teenager: "Byl jsem zde poprvé, když mi bylo 16," řekl nedávno na tiskové konferenci v Mnichově světový rekordman na 100 m ve sprintu. „Známe se již mnoho let. Pokaždé, když mám problém, vždy mi dá dobrou radu a ošetří mě. Je nejlepší v tom, co dělá. Jsme si velmi blízcí“, řekl Bolt a dodal, že kromě jiného dostává i vitamínové injekce atd.

Bolt se narodil se skoliózou páteře, tj. zakřivením dolní části páteře, což znamená, že je náchylnější na bolest zad a ke zranění. Dr. Müller-Wohlfahrt je světovým lídrem v léčbě sportovních úrazů a dobře známý právě pro svůj holistický přístup. Ačkoli vystudoval medicínu a ortopedii, jeho léčba zahrnuje manuální diagnostiku, stejně jako bylinné a homeopatické léky a akupunkturu. Jádrem jeho léčby je to, co on sám nazývá "infiltrace", kdy jsou homeopatické léky a další přípravky vstřikovány do místa poranění, aby ulevily od bolesti a urychlily léčbu.

K jiným jeho slavným pacientům patří Paula Radcliffe, Kelly Holmes, Tyson Gay, Ronaldo, Michael Owen, Steven Gerrard a Boris Becker. Pan doktork Wohlfahrt je mimo jiné týmovým lékařem německého národního fotbalového tým a FC Bayern München.

Zdroj: http://www.health24.com/tools/Slideshows/1891-4704-4985,74582.asp
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.3.2020 18:51

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze